Basketbol hakem kursu açıldı

Hatay Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Basketbol İl Temsilciliği işbirliğiyle basketbol aday hakem kursu açıldı.
Basketbol hakem kursu açıldı
İl Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Antakya Belediyesi meclis salonunda başlayan aday hakem kursu, 91 kişinin katılımıyla başladı.
     Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Şube Müdürü Özden Mısırlıoğlu, açılışta yaptığı konuşmada, kursiyerlerin kentteki hakem camiasına katılacak olmasından dolayı mutlu olduğunu, bu noktadan sonra Hatay basketboluna hizmet etmek için çalışmalara hız vereceklerini kaydetti.
     Basketbol İl Temsilcisi Banu Özdemir Mursal ise Hatay'da basketbol adına çok iyi bir potansiyel olduğuna dikkati çekerek, kentteki hakem eksikliğini gidermek için bu kursu açtıklarını, kursiyerlerin kendilerini geliştirmek için çok çalışması gerektiğini ifade etti.

     Kurs eğitmeni ve Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Eğitim Sorumlusu Ali Erdinç de kursa gösterilen ilgiden memnuniyet duyduğunu dile getirerek, kursun Hatay basketboluna hayırlı olmasını diledi.
     Kursun 3 gün süreceğini ve yoğun ders programının ardından kursiyerlerin sınava tabii tutulacağını belirten Erdinç, ''Hakem, hak ve adalet dağıtan kişidir. İyi bir hakemin toplum içindeki hareketleri de değişir. Sosyal yaşamda güvenilir olmak zorundasınız. Ufkunuz geniş olsun ve hedeflerinizi her zaman büyük tutun. Hakemliği bir meslek olarak görebilirsiniz'' dedi.
     Basketbolun tanımı ve oyun kuralları konusunda eğitim alacak kursiyerlere, spor salonunda uygulama da yaptırılacağı belirtildi.
Basketbol hakem kursu açıldı haberi 28 Aralık 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Spor kategorisine Hatay tarafından  19320 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle