BASKETBOL TBF SPOR TOTO KADINLAR TURKIYE KUPASI FINALI

 Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Spor Toto Kadınlar Türkiye Kupası'nı, Fenerbahçe'yi 76-72 yenerek kazanan Galatasaray Medical Park'ın başantrenörü Ceyhun Yıldızoğlu, ''Maçın sonuna kadar mücadeleyi bırakmadıkları için oyuncularımı kutluyorum'' dedi.
BASKETBOL TBF SPOR TOTO KADINLAR TURKIYE KUPASI FINALI
Yıldızoğlu, Antakya Spor Salonu'nda oynanan kupa finali sonrasında düzenlenen basın toplantısında, kupaya yakışan bir final maçı olduğunu söyledi.
     Kupadaki şampiyonluk kadar, oyuncuların maçın sonuna kadar ortaya koyduğu mücadelenin de kendisi için çok önemli olduğunu belirten Yıldızoğlu, şöyle devam etti:
     ''Öncelikle oyuncularımı kutluyorum. Hem lehimize, hem de rakibimizin lehine skor maç içinde sürekli değişti. Ancak bizim için kupadan daha değerli olan bir şey var ki mücadeleyi bırakmama, sonuna kadar mücadele etme özelliğimiz. Maçın sonuna kadar mücadeleyi bırakmadıkları için oyuncularımı kutluyorum. Bugün sahada sonuna kadar, skor ne olursa olsun, oyunda tutundular. Hepsine teşekkür ediyorum. Kupadaki en önemli kriter buydu. Rakibimizi tebrik ediyorum. Onlar da maçı bırakmadı. Bundan sonra bu iki takım hem Eurolig de hem Türkiye liginde daha çok karşılaşacak. İnşallah aramızda yine güzel, centilmence maçlar olacaktır.''
     Galatasaray Medical Park takımının kaptanı Işıl Alben ise kulüp başkanı Ünal Aysal ve yönetim kuruluna teşekkür ederek, ''Buraya gelmeden önce moral verdiler. Bu kupayı almamız bizim için çok önemliydi. İyi mücadele ettik. Rakibimiz de iyi oynadı ancak kazanan biz olduk. Çok mutluyuz. 3 senede üçüncü kupamız oldu. Taraftarımıza teşekkür ediyorum. Geriye düştüğümüz anlarda bile bizi desteklediler. Birlik ve beraberliğimiz devam ettirerek hedeflerimize ulaşmak istiyoruz'' diye konuştu.
     Fenerbahçe'nin başantrenörü Georgios Dikaiolakos basın toplantısı düzenlemedi.