Bayram TOYSAL Futbolu Bıraktı...


SÜPER LİG VE BANK ASYA TAKIMLARINDA FORMA GİYEN BAYRAM TOYSAL FUTBOLU BIRAKTI
Bayram TOYSAL Futbolu Bıraktı...
TFF Süper Lig ve Bankasya takımlarında forma giyen Bayram Toysal, futbolu bıraktığını, önce gençlere danışmanlık hizmeti vereceğini ardından teknik adam olarak görev yapacağını söyledi.
     Bayram Toysal (33), tatil için geldiği memleketinde AA muhabirine yaptığı açıklamada, Hatayspor'un alt yapısında yetiştiğini, sırasıyla Çanakkale Dardenelspor, Akçaabat Sebatspor, Kayserispor, Gençlerbirliği, Kayserispor, Kocaelispor, Samsunspor, Kartalspor ve Körfez Belediyespor takımlarının formasını giydiğini anımsattı.
     Avrupa kupaları, Süper Lig, Bankasya Ligi ve Türkiye Kupasında farklı takımların formasıyla mücadele ettiğini belirten Toysal, şöyle konuştu:
     ''19 yıldır yeşil sahalardayım, artık yoruldum, futbolu bırakmaya karar verdim. Çok güzel anılarım var. Kalite takımlarda oynadım. Edindiğim tecrübeleri değerlendirmek için, önce gençlere danışmanlık hizmeti vermek ardından teknik adam olarak görev yapmak istiyorum. Gençlerin yetişme çağlarında ağabey ve yönlendiriciye ihtiyaçları var. Teknik direktörlük diplomamı almama rağmen, bu konuda çok aceleci olmayacağım. Önce bazı deneyimler kazanmalıyım. Kendime teknik adam olarak da Ertuğrul Sağlam'ı örnek alacağım. Amacım Türk futboluna yetenekli gençleri kazandırmak ve onların önünü açmak olacak.''
     Toysal, memleketinin takımı Hatayspor'un 3. Lig'de mücadele etmesinden de üzüntü duyduğunu ifade ederek, Kulüp Başkanı Hikmet Çinçin ve yönetim kurulu üyelerine her zaman destek olmaya hazır olduğunu sözlerine ekledi.