Bedensel engelli Aydınlı Badminton Türkiye Şampiyonasına hazırlanıyor

Badminton Milli Takım Yardımcı Antrenörü Mesut Yılmaz, Türkiye Şampiyonasına hazırlanan Malik Aydınlı'nın yetenekli bir sporcu olduğunu, ülke için önemli başarılara imza atacağına inandığını söyledi.
Bedensel engelli Aydınlı Badminton Türkiye Şampiyonasına hazırlanıyor
Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'de son zamanlarda popüler bir spor olan badmintonun kentte engelliler tarafından da ilgiyle takip edildiğini ifade etti.
     Nisan ayında kentte Bedensel Engelli Badminton Türkiye Şampiyonası'' düzenlediklerini hatırlatan Yılmaz, şöyle konuştu:

     ''Bu turnuvaya 80'e yakın sporcu katılmış ve milli takım seçmeleri yapılmıştı. Hatay'da bu sporu daha fazla tanıtacak, milli takımı yurt dışında başarıyla temsil edecek bir çok sporcunun çıkacak. Yaşama Sevinci Spor Kulübü sporcusu Aydınlı, çok yetenekli ve ilerleyen yıllarda Bedensel Engelliler Badminton branşında ülkemize çok katkı sağlayacak. Haziran ayından beri çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Aydınlı çalışmalarına bu tempoda devam ederse ilerde ülke için önemli başarılara imza atacak.''
     Yılmaz, tüm engelli vatandaşları bu sporu yapmaya davet ederek, kendilerine çalışma imkanı konusunda her türlü desteği veren Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş'a da teşekkür etti.