Deringöl Antakya Belediyesi salonunda basın toplantısı düzenledi

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi ekiplerinden Homend Antakya Belediyesi Teknik Sorumlusu Levent Deringöl, ''Tarsus Belediyespor maçını da kazanarak rahat bir nefes almak istiyoruz'' dedi.
Deringöl Antakya Belediyesi salonunda basın toplantısı düzenledi
 Deringöl, Antakya Belediyesi salonunda düzenlediği basın toplantısında, ikinci yarıya iki galibiyetle başlayarak iyi bir takım olduklarını ispatladıklarını söyledi.
     21 Ocak Cumartesi günü yapacakları Tarsus Belediyespor maçına da galibiyet parolasıyla çıkacaklarını belirten Deringöl, şöyle konuştu:
     ''İkinci yarı daha iyi oynayacağımızı söylemiştik. Takımın kimyası yavaş yavaş oturuyor. Üst üste oynadığımız Beşiktaş ve Samsun karşılaşmalarında aldığımız galibiyetler ligde kalmamız adına güzel oldu. Tarsus Belediyespor maçını da kazanarak rahat bir nefes almak istiyoruz. Bu maçı da alırsak ligde kalma adına çok önemli bir aşama kat edeceğiz. Play-off'lara da kalıp kenti en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz.''
     Son maçlarda tek uzun oyuncuyla sahaya çıkmak zorunda kaldıklarını anlatan Deringöl, buna rağmen Laura Harper'ın üstün bir mücadele örneği göstererek takıma ribaund konusunda büyük katkı sağladığını, bu yüzden de oyuncuya teşekkür ettiğini dile getirdi.
     Genel Menajer Mahmut Denk ise kendi sahalarında oynadıkları tüm maçlarda takımı yalnız bırakmayan taraftara teşekkür ederek, ''Taraftarımız merak etmesin çok daha iyi bir takım olacağız. Onlardan tek isteğimizi salon sporlarına yakışır bir şekilde küfürsüz ve kötü tezahürat yapmadan takımı sonuna kadar desteklemeleri. Bu anlamda taraftarın desteğine her zaman ihtiyacımız var'' dedi.
     Yeni transferler Monique Currie ve Nazlı Güler'in takıma kısa sürede uyum sağladığını ve önemli katkı sunduğunu vurgulayan Denk, takıma Amerikalı uzun bir oyuncu daha transfer etmek istediklerini ve yakında bu oyuncuyla resmi anlaşmayı imzalayacaklarını müjdeledi.
     Denk, Amerikalı oyuncular Crystal Smith ve Jesica Moore'un ise takımdan gönderildiğini ifade etti.
     Oyunculardan Belgin Onbaşı da alınan galibiyetlerle takımda morallerin çok iyi olduğunu bildirerek, deplasmanda oynayacakları Tarsus Belediyespor karşılaşmasını da kazanmak istediklerini ifade etti.
     İlk yarıda çok şansız mağlubiyetler aldıklarını belirten Onbaşı, takımın ikinci yarıda daha iyi oynamaya başladığını ve bundan sonra ilk yarıdaki hataları en aza indirerek daha iyi sonuçlar almak istediklerini sözlerine ekledi.