GENÇLİK VE SPOR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'NÜN 73. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nün (GSGM) 73. kuruluş yıl dönümünü çeşitli etkinliklerle kutlandı. 
    
GENÇLİK VE SPOR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'NÜN 73. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ
 Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Rıza Tütüncüoğlu, yaz okullarında 20 branşta 10 bine yakın sporcunun spor yapma imkanı bulacağını ifade etti.
     Tütüncüoğlu, Cumhuriyet Alanı'nda düzenlenen anıta çelenk sunma ve saygı duruşu, İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından törende yaptığı konuşmada, kurumun kuruluş yıldönümünün 81 ilde çeşitli faaliyetlerle kutlandığını kaydetti.
 
 
     İskenderun ilçesinde 500'e yakın kimsesiz çocuğun yaz okullarında spor yapma imkanı sağlayacaklarını belirten Tütüncüoğlu, şöyle devam etti:
     ''İlimizde 50'ye yakın eğitmenin eşliğinde 20 branşta 10 bine yakın çocuğa spor yapma imkanı sağlayacağız. Amacımız yaz sporlarını yeni açılacak tesislerimizde kışın da devam ettirmek. Doğa ve deniz turizmine katkı yapmak amacıyla sporcu çocukları ülkemizin farklı yerlerine gezilere yolluyoruz. Kurumumuz 5 yıllık süre zarfında hiç bir spor faaliyetinin ücretlerine zam yapmamıştır. Gönlümüzden geçen bütün spor faaliyetlerini hiç bir ücret almadan çocuklarımıza imkan sağlamak''
  
     Tütüncüoğlu yaz okullarında çocukların hiç bir sağlık problemi yaşamadan atlatmayı önemsediklerini belirterek, bütün veli ve sporcuların bu konudaki hassasiyetlerini bildiklerini kaydetti.
     Tören Antakya Spor Salonu'ndan başlayıp Gündüz Caddesi'nde yapılan yürüyüşün ardından Cumhuriyet Alanı'nda anıta çelen sunma töreni ile son buldu.
     Törene farklı spor branşlarında bir çok sporcunun yanı sıra il müdürlüğü çalışanları ve spor kulüpleri yöneticileri de hazır bulundu.