HATAY GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRÜ TÜTÜNCÜOĞLU NDAN AÇIKLAMA

- Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Rıza Tütüncüoğlu, müdürlüğe kayıtlı, futbolun dışında 19 bin 785 erkek, 6 bin 374 bayan olmak üzere toplam 26 bin 159 lisanslı sporcuya sahip olduklarını söyledi.
HATAY GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRÜ TÜTÜNCÜOĞLU NDAN AÇIKLAMA
Tütüncüoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, futbolun dışında en fazla lisanlı sporcu olan branşın tekvando olduğunu, bu spor dalında bin 7'si bayan, 2 bin 939 erkek olmak üzere toplam 3 bin 946 lisanslı sporcu bulunduğunu kaydetti.
     Tütüncüoğlu, bunu 3 bin 610 sporcu ile satranç ve 2 bin 706 ile karate sporcularının izlediğini ifade etti.
     Genel Müdürlük'ün lisanslı branşlar içinde yer alan, bezbol, softbol, buz hokeyi, buz pateni, eskrim, golf, kızak, kürek, oryantiring ve triatlon gibi branşlarında kentte lisanslı sporcu bulunmadığını vurguladı.
     Tütüncüoğlu, bayanların en fazla ilgi gösterdiği branşın tekvando onu takip eden ise yüzme olduğunu açıkladı.
     Tütüncüoğlu, ayrıca lisanlı bayanların erkeklerden daha fazla ilgi gösterdiği voleybol, cimnastik ve halk oyunları branşlarına da dikkat çekti.
     2010 yılından itibaren bazı branşların lisans verme işlemleri kendi federasyonları tarafından sağlandığını aktaran Tütüncüoğlu, atıcılık, avcılık,basketbol, beyzbol, binicilik, bocce, bowling, dart, briç, cimnastik, dans sporları, eskrim, golf, izcilik, kürek, motosiklet, otomobil, satranç, tenis, yelken ve sualtı sporları gibi branşların lisans işlemlerini artık takip etmediklerini vurguladı.