HATAY TEDAŞ SPOR'UN MİLLİ SPORCUSU KUŞ, İZMİR ESTİ SUTOPU TAKIMINA TRANSFER OLDU

 Hatay TEDAŞ Spor'un ilk milli sporcusu Kübra Kuş'un İzmir Ege Su Sporları Tenis İhtisas Kulübü'ne (ESTİ) transfer olduğu bildirildi.
HATAY TEDAŞ SPOR'UN MİLLİ SPORCUSU KUŞ, İZMİR ESTİ SUTOPU TAKIMINA TRANSFER OLDU
  Hatay TEDAŞ Spor Kulübü Başkanı ve İl Müdürü İlhan Karabulut, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu sezon birinci ligde mücadele edemeyeceklerini, başarılı sporcunun önünü açmak için transferine sıcak baktıklarını söyledi.
     Kentte genç yeteneklere fırsat yarattıklarını, yüzme, sutopu, voleybol, basketbol ve satrançta 300 kadar lisanslı sporcuya sahip olduklarını ifade eden Karabulut, şöyle devam etti:
     ''Son 10 yılda değişik branşlarda önemli başarılar elde ederek kupa sayısını arttırdık. Özellikle yüzme ve sutopunda geçtiğimiz dönemlerde 'altın yılımızı'' yaşadık.
     Hatay'da sutopunda ilk kez milli olan sporcumuz Kübra Kuş'a birçok kulüpten teklif geldi. Kuş, İzmir Esti sutopu takımına transfer oldu. Hedefimiz mili takımlara yeni sporcular kazandırmak olacak.''
     Kübra Kuş da yaşamında TEDAŞ Spor'un ayrı bir yeri bulunduğunu belirterek, kendisini yetiştiren ve milli takıma gitmesini sağlayan antrenör ve yöneticilere teşekkür etti.