Hatay'da 2012'nin ilk yüzme yarışları 29 Ocakta yapılacak

Yüzme Federasyonu İl Temsilcisi Murat Şaydak, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Hatay Yüzme Federasyonu İl Temsilciliğinin ortaklaşa düzenlediği ''Gençlik Hizmetleri Teşvik Yarışları''nın 29 Ocak Pazar günü İskenderun Kapalı Yüzme Havuzunda yapılacağını belirtti.
Hatay'da 2012'nin ilk yüzme yarışları 29 Ocakta yapılacak
   Şaydak, yaptığı yazılı açıklamada, müsabakalarda 9-10 yaş grubunun 4 farklı branşta yarışacağını bildirerek, müsabakalarda kentte ilk kez 7 ve 8 yaş grubu sporcuların da mücadele edeceğini söyledi.
     Organizasyondaki amacın, küçük yaş gruplarına deneyim ve güven kazandırmak olduğunu kaydeden Şaydak, 2012 yılının yüzme sporunda atılım yılı olacağını ifade etti.
     Veli ve sporcuları aynı çatı altında toplayarak yüzücülükte ileriye dönük şampiyonlar yetiştirmeyi hedeflediklerine değinen Şaydak, kentte böyle bir potansiyelin var olduğuna inandığını dile getirdi.
     Şaydak, İskenderun'da düzenlenecek yarışlarda sporcuların uyması gereken talimatları ise şöyle sıraladı:
     ''Yarışmaların sabah seansı saat 10.00'da, akşam seansı saat 15.00'te başlayacaktır. Bir sporcu, bayrak yarışı hariç, sabah seansı 2, öğlen seansı 2 olmak üzere yarışma boyunca toplamda 4 yarışa katılabilir. Kulüpler bayrak yarış listelerini ilgili seans başlamadan önce yarışma sekreterliğine getirmek zorundadır. 2004-2005 doğumlu bayan ve erkek yaş grupları mesafesi 25 metre olup puanlamaya girmeyecektir. Bayrak yarışlarından önce yarışmalara 15 dakika ara verilecektir. Yarışmalar 2002-2003, 2004-2005 doğumlu bayan ve erkek sırası ile yapılacaktır. Yarışlarda ilk üçe giren sporculara başarı belgesi, tüm sporculara da katılım belgesi verilecektir.''