HATAY'DA GENÇLİK KUPASI TENİS TURNUVASI

Hatay'da ''19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'' etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen ''Gençlik Kupası Tenis Turnuvası'' sona erdi. Bayanlarda Ece Şanıvar, erkeklerde ise Ali Bayar şampiyon oldular.
HATAY'DA GENÇLİK KUPASI TENİS TURNUVASI
   Saraykent Mahallesi Doktorlar Sitesi'nde Hatay'ın ilk ve tek sentetik kapalı tenis kortunda 19 Mayıs Perşembe günü başlayan, 12'i bayan toplam 30 sporcunun katıldığı turnuvaya büyük ilgi oldu.
 

     Turnuvanın bayanlar finalinde güçlü rakibi Eylem Bap'ı yenmeyi başaran Ece Şanıvar şampiyon olarak ödülünü, tenis kortunun kurucusu, Antakya Tenis ve Yüzme Spor Kulübü Başkanı Feder Bahçecioğlu'dan aldı. Bayanlarda üçüncülüğü İkbal Yoğurtçu, dördüncülüğü ise Hatice Günenç elde etti.

     Erkekler finalinde de Ali Bayar, rakibi Mehdi Duyan'ı yenerek turnuvanın şampiyonu oldu. Ali Bayar'a ödülünü tenis antrenörü Gökhan Cengiz verdi. Erkeklerde üçüncülüğü Sıtkı Ayzaran, dördüncülüğü ise Hikmet Yel elde etti.
     Turnuvadan sonra konuşan Feder Bahçecioğlu, amaçlarının tenis sporunu kentte geliştirmek ve yaygınlaştırmak olduğunu, bu gibi turnuvalarla yeni yetenekler kazanıldığını sözlerine ekledi.