Hataylı milli atlet Emine HatunTuna dünya ikincisi oldu

Malta'nın başkenti Valetta'da düzenlenen ''20. Uluslararası Liseler Dünya Kros Şampiyonası'' 3400 metre genç kadınlar kategorisinde Hataylı milli atlet Emine Hatun Tuna ikinci oldu
Hataylı milli atlet Emine HatunTuna dünya ikincisi oldu
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Valetta'da 25-30 Mart tarihleri arasında düzenlenen şampiyonanın 3400 metre genç kadınlar kategorisinde, Türkiye'yi temsil eden Hataylı milli atlet Tuna'nın, 10 ülkeden 55 sporcu arasında başarılı bir yarış çıkardığı belirtildi.
     Müsabakada, İngiltere'den Natalia Hackett'ın 11.23'lük derece ile birinci olduğu ifade edilen açıklamada, Tuna'nın ise 11.26'lık derece ile ikinci olduğu kaydedildi.
     Milli atlet Tuna'nın görüşlerine de yer verilen açıklamada, Hatay'ı ve Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmenin gayreti içinde olan Tuna'nın, 31 Mart'ta Kocaeli'de yapılacak Balkanlar Kros Şampiyonası'nda birincilik kazanmak, Temmuz ayında düzenlenecek şampiyonada ise yıldızlar Türkiye rekorunu kırmak için çaba göstereceği ifade edildi.
     Tuna'nın kazandığı madalyayı hiçbir zaman desteğini esirgemeyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Emrullah Taşkın'a armağan ettiği bildirildi.