HATAYLI MİLLİ ATLET ESEN SAMSUN DA

- Hataylı Milli Atlet Nilay Esen, 19 Mayıs Perşembe günü Samsun'da gerçekleştirilecek olan ''19 Mayıs Uluslararası Yarı Maratonu''na katılacağı bildirildi.
HATAYLI MİLLİ ATLET ESEN SAMSUN DA
 Atletizm Milli Takımı Antrenörü Mecit Ölçer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Nilay Esen'in son 2 yılda katıldığı 19 Mayıs Uluslararası Yarı Maraton'da ikincilik elde ettiğini, bu yıl birinci olacağına inandığını söyledi.
     Esen'in 2012 yılında Londra'da gerçekleştirilecek olan Olimpiyat Oyunları''na hazırlandığını ifade eden Ölçer, şöyle devam etti:
     ''Nilay Esen olimpiyat barajını aşmak için program içinde hazırlıklarını sürdürüyor. Geçen hafta Almanya'da yapılan 'Uluslararası Düsseldorf Maratonu'nda 42 kilometrelik yarışta 2.44.43'lük derecesiyle altıncı oldu. Samsun'da yapılacak 21 kilometrelik uluslararası yarı maratonda güçlü rakiplerine rağmen dereceye gireceğine inanıyorum. Tüm hedefimiz olimpiyat barajı olan 1.39'u aşmak olacak. Daha önümüzde bir yıl var. Bunu başaracağımıza inanıyorum.''
     Ölçer, Hatay tarihinde ilk kez olimpiyatlara gitmeye çok yakın olan Nilay Esen'e sponsor kuruluşların yardımcı olmasını gerektiğini de sözlerine ekledi.