HATAYSPOR DA TEKNİK DİREKTÖR DEGİŞİKLİGİ

HATAYSPOR'DA TEKNİK DİREKTÖRLÜĞE İSMAİL BATUR GETİRİLDİ -KULÜP BAŞKANI ÇİNÇİN: ''ÖNÜMÜZDEKİ 4 MAÇA GALİBİYET İÇİN ÇIKIP YAPABİLECEĞİMİZİN EN İYİSİNİ YAPACAĞIZ''
HATAYSPOR DA TEKNİK DİREKTÖR DEGİŞİKLİGİ
Spor Toto 3. Lig 1. Grup takımlarından Hatayspor Kulübü'nün başkanı Hikmet Çinçin, ''Önümüzdeki 4 maça galibiyet için çıkıp yapabileceğimizin en iyisini yapacağız'' dedi.
     Çinçin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, teknik direktör Nurettin Yılmaz'ın görevine son verildiğini ve İsmail Batur ile anlaştıklarını söyledi.
     Kurumsallaşmayı önemsediklerini vurgulayan Çinçin, şöyle devam etti:
     ''Ağır borç yükü altında bir takımı aldık. Hatayspor hızla yok olmaya gidiyordu. Kulübü teslim alarak bunu engelledik. Amacımız, takımı daha üst noktalara taşımak.
     Ancak, Hatayspor beklediğimiz sonuçları alamadı ve ciddi bir düşüş içerisine girdi. Bundan sonra takımımızı İsmail Batur çalıştıracak. Önümüzdeki 4 maça galibiyet için çıkıp yapabileceğimizin en iyisini yapacağız. Artık seri galibiyetlere ihtiyacımız var. Son 90 dakikaya kadar mücadelemizi sürdüreceğiz.''
     Takımın aldığı yenilgiler nedeniyle taraftarların tepki göstermesinin haklı olduğunu belirten Çinçin ancak bu konudaki eleştirilerin sezon sonuna saklanması gerektiğini söyledi.
     Kentteki 400 çocuğa futbol oynama imkanı tanıdıklarını, 3 saha yapıldığını, otobüs alındığını vurgulayan Çinçin, bütün bu olumlu gelişmeler üzerine şampiyonluğu kendilerinin de arzu ettiğini ancak bütün her şeyi bir sezonla kısıtlı görmemek gerektiğini söyledi.
     İsmail Batur'un bu sezon 3. Lig 2. Grup takımlarından Gümüşhanespor'da görev yaptığı ve iki ay önce görevinden ayrıldığı öğrenildi.