HATAYSPOR KALECİSİ ÖMÜR KALESİNİ GOLE KAPATTI...

13 HAFTADA 4 GOL YİYEN ÖMÜR, 450 DAKİKADIR KALESİNDE GOL GÖRMÜYÜR -LİDER HATAYSPOR'UN GENÇ KALECİSİ ÖMÜR HACISALİHOĞLU, LİGİN 5. HAFTASINDA DEPLASMANDA YAPILAN MALATYASPOR MAÇINDA OĞUZ'UN KIRMIZI KART GÖRMESİ ÜZERİNE KALEYİ TESLİM ALDI VE ONDAN SONRA DA BIRAKMADI
HATAYSPOR KALECİSİ ÖMÜR KALESİNİ GOLE KAPATTI...
Spor Toto 3. Lig 1. Grup takımlarından Hatayspor'un başarılı file bekçisi Ömür Hacısalihoğlu (25), 13 haftada 4 gol yedi, 5 maçtır kalesinde gol görmeyerek bu sezon Türkiye genelinde ilk yarıda en az gol yiyen kaleci unvanını aldı.
     Hatayspor Teknik Direktörü Ramazan Silin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kendisinin de kaleci olduğunu, tüm maçlarda kaçırılan gollerin ve yaşanan hataların unutulduğunu, kalecilerin hatalarının ise haftalarca konuşulduğunu söyledi.
     Kalecilerin ''yalnız adam'' ve ''günah keçileri'' olduğunu ifade eden Silin, Ömür'ün iyi performans sergileyerek rakip oyuncuların gollerine izin vermediğini belirterek şöyle devam etti:
     ''Türk futbolunun en fazla sıkıntı çektiği konu iyi kalecilerin yetişmemesi. Ülkemiz yıllardır yabancı kalecilerin istilası altında. Bunun ezikliğini hissediyorum. Zaman zaman bazı Türk kaleciler bunların arasından sıyrılarak kendilerini kanıtlıyorlar. Tıpkı bizim Ömür gibi.
     Ligin 5. haftasında deplasmanda Malatyaspor maçında birinci kalecimiz Oğuz Çalışkan kırmızı kart gördü. Hemen oyuna ikinci kaleci olan Ömür'ü aldım. Ondan sonra da çok çalışan, takıma önemli katkıları bulunan Ömür'den asla vazgeçemedim. İlk yarıda en yakın rakibimize 5 puan fark atarak lider olmamızda Ömür'ün payı herkesten fazla. Ömür'ün bu günlere gelmesinde ağabeylik yapan kaleci Oğuz'un da payını inkar edemeyiz. Ömür 13 maçta biri penaltıdan toplam 4 gol yiyerek 126 profesyonel kulüp arasından en az gol yiyen kaleci unvanını aldı.''
     Hatayspor Kaleci Antrenörü Mehmet Coşar, 2 yıldır bireysel antrenman yaptırdığı Ömür'ün başarılı kaleciliğinin yanı sıra ahlakıyla da diğer futbolculara örnek gösterildiğini, gelecek için Ömür'den çok umutlu olduğunu kaydetti.
    
     -''NİŞANLIMA VERDİĞİM SÖZDE DURDUM''-
    
     Hatayspor'da 13 haftada sadece 4 gol yiyerek dikkatleri çeken Ömür Hacısalihoğlu, nişanlısına ''Kaleyi bir teslim alırsam bir daha bırakmam'' diye söz verdiğini ve bunu yerine getirmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.
     Kendisine Avrupa'da Real Madrid'in başarılı file bekçisi Casillas ile Trabzonspor'un Kalecisi Onur Recep Kıvrak'ı örnek aldığını belirten Hacısalihoğlu, şöyle devam etti:
     ''Futbola 1996 yılında Trabzon'da Gülbaharspor'da başladım. Sonra Akçaabat Sebatspor'a transfer oldum. Daha sonraki yıllarda bu takımda profesyonel sözleşme imzaladım. Arsinspor ile Araklıspor'da şampiyonluk yaşadım. Daha sonra Demirçelik Divriğispor'a transfer oldum. 2 sezondur Hatayspor'dayım. Daha önceleri yedek soyunuyordum. Oğuz ağabeyin kart görmesinden sonra teslim aldığım kaleyi iyi korudum. Başta kaleci Oğuz olmak üzere Ramazan Silin ve Mehmet Coşar hocalar beni iyi motive etti.''
     Hacısalihoğlu, tüm futbolcuların yakından izlendiğini, hedefininin büyük olduğunu belirterek, ''Karadeniz'de doğan her çocuğun rüyası öncelikle Trabzonspor'da forma giymek. Bunu arzuluyorum. Ardından da Milli takım kalesini korumak istiyorum'' diye konuştu.
     Takımın 2. lige çıkması halinde evleneceğini ifade eden Hacısalihoğlu, eşini de Hatay'a getireceğini sözlerine ekledi.