HATAYSPOR KULÜP BAŞKANI ÇİNÇİN

TFF Spor Toto 3. Lig 1. Grup takımlarından Hatayspor Kulüp Başkanı Hikmet Çinçin, alt yapıyla ilgili yöneltilen eleştirileri değerlendirirken, tohum ekilmeden hasat beklenmesinin hayalcilik olacağını söyledi. 
HATAYSPOR KULÜP BAŞKANI ÇİNÇİN
TFF Spor Toto 3. Lig 1. Grup takımlarından Hatayspor Kulüp Başkanı Hikmet Çinçin, alt yapıyla ilgili yöneltilen eleştirileri değerlendirirken, tohum ekilmeden hasat beklenmesinin hayalcilik olacağını söyledi.
     Çinçin, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası'nda (ATSO) düzenlediği toplantıda, takıma ve şahsına yönelik yapılan eleştirileri sessizce ve sakince izlediğini ve açıklık getirme gereği duyduğunu belirtti.
     Yapılan eleştirilerin en başında takımda Hataylı sporcu sayısının çok az olması yönünde olduğuna dikkati çeken Çinçin, ''Ancak, 'niye Hatay'dan oyuncu yok' derken, 'niye olsun?' diyorum. Son 7 yılda alt yapıda ne yapılmıştır, ben de bunu soruyorum. Göreve geldiğimizde tesislerde saha değil, çayır vardı. Çayırı sahaya dönüştürmeye çalışıyoruz. 3 tane idman sahası yapılıyor. Alt yapıda 13-18 yaş grubu müsabakalarına geçen yıl hiç iştirak edilmemiş, bu yıl hepsine iştirak edilmiş. Tohum ekilmeden hasat beklemek hayalcilik olur. Hataylı futbolcuların yetişmesi için çaba gösteriyoruz'' dedi.
     Çinçin, daha önce düzenlediği toplantıda, ''bir dönem önceki Hatayspor'un ekonomisinin iyi yönetilemediği'' şeklindeki sözlerinin yanlış değerlendirildiğini savunarak, şunları kaydeti:
     ''Benim tespitlerim var. Geçtiğimiz yıl sezon başı Cornerspor aracılığıyla yaptırılmış bir kampın maliyeti 200 bin TL. Şu an baktığımızda faizleriyle 350 bin TL. Bu yıl ise biz 55 gün kamp yaptık, maliyeti 100 bin TL. Ayrıca, Türkiye Futbol Federasyonu'ndan (TFF) halı saha yapımı için 100 bin TL para alınmış, ortada ise böyle bir halı saha yok. Dernekler masasına başvurduk. Tatmin edici neticeye ulaşamadığımız takdirde yargıya da başvurabiliriz. Ben size işte somut bilgileri veriyorum. Bunda bir eksiklik ve yanlışlık varsa sorumlusu benim. Biri 'bu bilgiler gerçek değil' diye iddia ederse, o zaman bunu belgeleriz. Ben bunları istismar anlamında söylemiyorum. Ama görülüyor ki Hatayspor'un, bir-iki kalemde, para trafiği ve ekonomisinin kötü yönetildiği çok açık ve bariz bir şekilde görülüyor.''
     Çinçin, ayrıca, sanal ortamda şahsına yapılan saldırıları hoş karşılamadığını, kulübü kurumsallaştırmak için göreve talip olduklarını ve bunun için çaba gösterdiklerini sözlerine ekledi.
HATAYSPOR KULÜP BAŞKANI ÇİNÇİN haberi 07 Ekim 2010 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Spor kategorisine Hatay tarafından  15430 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle