HATAYSPOR'DA TEKNİK DİREKTÖR SİLİN'İN GÖREVİNE SON VERİLDİ

KULÜP BAŞKANI ÇİNÇİN: ''GELECEKTE ALDIĞIMIZ KARARIN DOĞRU OLDUĞUNU HERKES GÖRECEK'' -SİLİN: ''DÜNE KADAR KAHRAMANDIM, BİR YENİLGİYLE GÖREVİME SON VERİLDİ''
HATAYSPOR'DA TEKNİK DİREKTÖR SİLİN'İN GÖREVİNE SON VERİLDİ
Spor Toto 3. Lig 1. Grup takımlarından lider Hatayspor'da teknik direktör Ramazan Silin'in görevine son verildi.
     Hatayspor Kulübü Başkanı Hikmet Çinçin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son haftalarda takımda düşüş yaşandığını, geçen hafta da İnegölspor'a 1-0 yenildiklerini söyledi.
     Alınan kötü sonuçlar nedeniyle yönetim kurulu olarak alının karar gereği teknik direktör Silin'in görevine son verildiğini belirten Çinçin, şöyle konuştu:
     ''Ramazan Silin göreve iyi başladı, takımı iyi bir yerlere taşıdı. Takım haftalardır yenilgi yüzü görmedi. Ancak, son 3-4 haftadır düşüş yaşandığına tanık olduk. En son İnegölspor yenilgisi bardağı taşıran damla oldu. Yönetim kurulu olarak bu nedenle aldığımız karar doğrultusunda Silin ve yardımcısı Yener Akbaş'ın görevine son vermeyi uygun gördük. Ancak bu konuda çok zor bir karar verdiğimizi de söylemek istiyorum. Ramazan hocaya hizmetinden dolayı teşekkür ederiz. Biz kesin şampiyonluk düşünüyoruz. Gelecekte aldığımız kararın doğru olduğunu herkes görecek.''
     Çinçin, hafta sonu takımın başında mutlaka yeni bir teknik direktör olacağını, o zamana kadar görevi yardımcı antrenör Mehmet Coşar'ın yürüteceğini kaydetti.
                        
     -SİLİN-
    
     Teknik direktör Ramazan Silin de yönetimin aldığı kararı doğru bulmadığını ve bunu hak etmediğini söyledi.
     İyi bir ekibe sahip olduklarını, bu takımın yine şampiyonluğun en büyük adayı olduğunu ifade eden Silin, konuşmasını şöyle sürdürdü:
     ''Görevime son verilmesini hak etmedim. Çok şaşkınım ve üzüntülüyüm. Üst üste 15 hafta yenilmedik ve Türkiye'nin dikkatini çektik. O dönemlerde omuzlara alınıyordum ve düne kadar kahramandım, bir yenilgiyle görevime son verildi. Bir iki kötü sonuçla dünyanın hiçbir kulübünde lider takımın antrenörünün görevine son verilmez. Antrenörlük yaşantımda her zaman kulübün menfaatlerini korudum. Hiç böyle bir olay yaşamadım. Futbolda alınacak tüm sonuçlar normal karşılanmalı. 15 hafta üst üste kazandığımızda her şey güllük gülistanlıktı. Futbolcuları her defasında 'henüz şampiyon olmadık gevşemeyin' diye uyardım. Ben Adanalıyım. Hatay benim ikinci memleketim. İyi bir miras bıraktığıma inanıyorum. Ancak, yönetim kurulunun yöntemi yanlış. Görevde kalsaydım, bu takımı kesin şampiyon yapacaktım.''
     Silin, yarın basın toplantısı düzenleyeceğini, spor medyasına ve taraftara teşekkür edeceğini, daha geniş açıklamalarda bulunacağını da sözlerine ekledi.