Herkes İçin Futbol kampanyası devam ediyor

Türkiye Futbol Federasyonu Herkes İçin Futbol İl Temsilcisi Profesyonel Antrenör Yüksel Coşkun tarafından başlatılan ''Dom Aşiretlerini Topluma Kazandırma'' projesi kapsamında şimdiye kadar 65 erkek 47 kız olmak üzere toplam 112 öğrencinin okula kazandırıldığını belirtti.
Herkes İçin Futbol kampanyası devam ediyor
  Coşkun yaptığı yazılı açıklamada, 2009-2010 eğitim ve Öğretim yılında önce ahlak, eğitim ve sonra futbol diyerek ikna edilip okula başlamaları sağlanan 4 öğrencinin yıl sonunda aldıkları başarılı karneleri ile diğer çocuklara örnek olduğunu kaydetti.
     Bu gelişmeler sonucunda da 2010-2011 Eğitim ve Öğretim yılında da toplam 14 öğrenci okumak üzere okullara kayıt yaptırdığını belirten Coşkun, daha önceki yıllarda okula ara verip kayıt yaptırmayan, belli bir süre gittikten sonra okula devam etmeyen ve okumak istemediklerini söyleyen 9 öğrencinin lise eğitimine, 5 öğrencinin de ilköğretime başladığını ifade etti.
     Coşkun, eğitim ve Öğretimin başladığı ilk günlerden itibaren öğrencilerin okullarına giderek takiplerini yaptığını, rehber öğretmenlerle görüşerek ilk hafta sonucunda sonra okula giden öğrencilere program vererek onların düzenli bir şekilde eğitim yapmalarına katkı sağladığını belirtti.