HERKES İÇİN SPOR FEDERASYONU İL TEMSİLCİSİ COŞKUN:

HERKES İÇİN SPOR FEDERASYONU İL TEMSİLCİSİ COŞKUN: ''AŞİRET ÇOCUKLARINI TOPLUMA KAZANDIRMAK İÇİN PROJE HAZIRLAYIP DOĞAKA'DAN MALİ DESTEK ALACAĞIZ''
HERKES İÇİN SPOR FEDERASYONU İL TEMSİLCİSİ COŞKUN:
Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu (THİSF) Hatay İl Temsilcisi Yüksel Coşkun, ''Aşiret çocuklarını topluma kazandırmak için proje hazırlayıp Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı'ndan (DOĞAKA) mali destek alacaklarını söyledi.
     Coşkun, yaptığı açıklamada, 8-15 yaş grubu 100 kız ve erkek öğrenciye ''Sevgi Tohumları Futbol Okulu'' adı altında spora yönlendirdiklerini belirterek, hayırsever iş adamlarından gerekli desteği göremediklerinden yakındı.
     Dar gelirli aile çocuklarına sporun yanı sıra eğitim ve sanata da yönlendirdiklerini ifade eden Coşkun, şöyle devam etti:
     ''Emniyet Müdürü Rağıp Kılıç ve Antakya Ticaret Sanayi Odası'nın (ATSO) katkılarıyla aşiret çocuklarını topluma kazındırmak için proje hazırlayıp Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı'ndan (DOĞAKA) mali destek alacağız. Şu anda 100 öğrenciyle futbol, yüzme ve atletizmin yanı sıra satranç gibi etkinliklere gelişmelerini sağlıyoruz. Ayrıca Sevgi Tohumları Futbol Okulu'na katılan 100 öğrencinin okuluna giderek ders notlarını ve devamsızlık yapıp yapmadıklarını öğrenerek denetim altında tutuyoruz. Tüm hedefimiz çocukları iyi bir geleceğe taşımak.''
     Coşkun, ATSO tarafından kendileri için hazırlanan projeyi DOĞAKA'ya önümüzdeki ayın ilk haftalarında teslim edeceklerini de sözlerine ekledi.