HOMEND ANTAKYA BELEDIYESPOR FENERBAHCE'YI GOZUNE KESTIRDI.

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi -Homend Antakya Belediyesi Teknik Sorumlusu Deringöl: ''Fenerbahçe'yi kendi sahamızda yenip sürpriz yapmak istiyoruz''
HOMEND ANTAKYA BELEDIYESPOR FENERBAHCE'YI GOZUNE KESTIRDI.
Deringöl, Antakya Belediyesi salonunda düzenlediği basın toplantısında, geçen hafta şanssız şekilde Tarsus Belediyesi maçını kaybettiklerini anımsatarak, bunu telafi etmek için bu hafta kendi sahalarında karşılaşacakları Fenerbahçe'yi, taraftarın da desteğiyle yenmeyi hedeflediklerini söyledi.
     Ligin ilk maçında Beşiktaş karşısında aldıkları galibiyet gibi Fenerbahçe'ye de sürpriz yapmak istediklerini vurgulayan Deringöl, maça yenilgiyi kabullenerek çıkmayacaklarını ifade etti.
     Deringöl, Fenerbahçe karşısında maça iyi başlayıp rakibi kontrol edebilmeleri durumunda karşılaşmadan galip ayrılabileceklerini bildirerek, ''Bu maçta elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Fenerbahçe'yi kendi sahamızda yenip sürpriz yapmak istiyoruz'' diye konuştu.
     Deringöl, taraftarın her maçta olduğu gibi Fenerbahçe maçında da takımı destekleyeceğine inandığını ve onların vereceği moralle maçın şenlik havasında geçeceğine inandığını dile getirdi.
     Takımın Genel Menajeri Mahmut Denk ise Fenerbahçe'nin şu anda Avrupa'nın en iyi üç takımı arasında bulunduğunu belirterek, maçı kazanmaları halinde sadece Türkiye'de değil, Avrupa'da da ses getireceklerini kaydetti.
     Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nin Avrupa'nın en kaliteli ligi durumuna geldiğini anlatan Denk, şöyle konuştu:
     ''Şu anda Avrupa'da oynayan tüm takımlar çok başarılı sonuçlar alıyor. Özellikle Fenerbahçe ve Galatasaray, Avrupa'nın en başarılı iki kulübü ve her iki takımda da basketboldaki en iyi oyuncular mücadele ediyor. Bu açıdan Fenerbahçe maçı bizim için bir vitrin, kendimizi gösterebileceğimiz bir maç olacak. Her şeyin olabileceği bir ligde mücadele ediyoruz, Fenerbahçe'yi yenebilecek güçteyiz.''
     Denk, takımdaki uzun oyuncu eksiğini, WNBA Ligi'nde oynayan kaliteli ve kariyerli bir basketbolcu olan Jennifer Lee Lacy ile kapattıklarına değinerek, kadrolarının daha da güçlendiğini söyledi.
     Takım oyuncularından Laura Harper ise yeni katılan Jennifer Lee Lacy'i ABD'den tanıdığını belirterek, Lacy'nin takıma büyük katkı sağlayacak kapasitede olduğunu ifade etti.
     Lacy'nin takıma katılmasından dolayı heyecanlı olduğunu bildiren Harper, ''Türkiye liginin en muhteşem taraftarına sahibiz. Bu sahada oynamayı çok seviyorum. Keşke daha çok maç kazanıp taraftarımızı mutlu edebilsek. Türkiye'deki diğer arkadaşlarımla konuşuyorum onlar da buraya gelmekten çekiniyor. Önümüzdeki maçlarda çok daha güçlü bir takım olacağımıza inanıyorum'' dedi.