Homend Antakya Belediyespor galibiyete koşullandı

Türkiye Kadınlar Basketbol Birinci Lig takımlarından Homend Antakya Belediyespor, hafta sonu deplasmanda yapacağı Samsunspor karşılaşmasında galibiyete koşullandı.

Homend Antakya Belediyespor galibiyete koşullandı
 Antakya Belediyesi ve Spor Kulübü Başkanı Lütfü Savaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ligin ilk maçında Beşiktaş'ı farklı yendiklerini, bunda takıma destek veren sponsor kuruluş yöneticileri ile diğer protokol mensupları ve taraftarların önemli desteğinin bulunduğunu belirterek, teşekkür etti.
     Yapılan yerli ve yabancı transferlerin isabetli olduğunun kanıtlandığını ifade eden Savaş, şöyle devam etti:
     ''Ligin ilk maçında sahamızda Beşiktaş gibi asırlık takımı yenmemiz çok anlamlı. Yine de ilk 3 maçı kazanmadan iyi bir ekip olduğumuz söylenemez. Elbette ilk sınavımızda lige galibiyetle başlamak yönetici, teknik kadro ve sporcular için çok önemliydi. Bunu gerçekleştirdiğimiz için mutluyum. Ligdeki tüm ekipler iyi transferler yaptılar. Biz yeni olmamıza rağmen 4 ABD'li oyuncunu yanı sıra 8 yıldır Türkiye liglerinde oynayan ve tüm takımları yakından tanıyan ABD asıllı Türk oyuncu Makbule Amachree'yi hafta içinde transfer ettik.
 Lisansı yetişmesi halinde Makbule'yi hafta sonu karşılaşacağımız Samsunspor maçında oynatmayı hedefliyoruz. ABD'li oyuncuların kısa zamanda takıma ve kente uyum sağlamaları da bizim için ayrı bir önem taşıyor.''
     Homend Antakya Belediyespor Kadın Basketbol takımının kente önemli bir heyecan getirdiğine dikkati çeken Savaş, ''Belediyelerin sadece görevleri çöp toplamak, çevre kaldırım düzenlemesi, altyapı, üstyapı yapmak değildir. Vatandaşlarımızın sosyal, kültürel ve sportif anlamda da ilgi duyduğu alanlara katkı sağlamaları gerekir. Biz kısıtlı olanaklarımıza rağmen bunu yapmaya gayret ediyoruz. Önümüzdeki sezon voleybol da da birinci lige yükseleceğimize inanıyorum'' diye konuştu.