İskenderun Demirçelikspor Teknik Direktörü DURMUŞ un Açıklamaları

İSKENDERUN DEMİRÇELİKSPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ DURMUŞ: ''RAKİPTEN FAZLA KOŞAN, YARIŞAN, GENÇ, DİNAMİK VE ÖZGÜVENİ YÜKSEK YEPYENİ BİR TAKIM YARATMAYA ÇALIŞIYORUZ''

İskenderun Demirçelikspor Teknik Direktörü DURMUŞ un Açıklamaları
Süper Toto 2. Lig Beyaz Grup takımlarından İskenderun Demirçelikspor'un teknik direktörü Besim Durmuş, rakipten fazla koşan, yarışan, genç, dinamik, kazanma arzusu ve özgüveni yüksek yepyeni bir takım yaratmaya çalıştıklarını söyledi.
     Durmuş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bolu Gerede'de devam eden hazırlık kampının son derece verimli geçtiğini belirterek, yeni bir oyun anlayışı ile sezona başlayacaklarını kaydetti.
     Takımın başarısı için en iyiyi ortaya koymaya çalıştıklarını belirten Durmuş, şöyle devam etti:
     ''İkinci etap hazırlık kampımızda iki günde bir maç yaptık. Geçen yıl takımda olan oyunculardan yüzde 80'i ayrıldı. Yeni transferlerimizle, genç ve dinamik bir takım yaratmaya çalışıyoruz. Kampta sürekli toplantılar yapıyor, oyuncularımıza hedeflerimizi anlatıyoruz. Takım olgusu ve oyun felsefesini oturtmak amacıyla hazırlık maçları oynuyoruz. Yarışan, rakipten fazla koşan, kazanmayı alışkanlık haline getirmiş, özgüveni yüksek yepyeni bir takım yaratmaya çalışıyoruz.''
     Oynadıkları hazırlık maçlarının yeni oyun felsefinin yerleşmesinde olumlu katkılar sağladığını anlatan Durmuş, ''Oynadığımız 7 hazırlık maçında sahadan 3 galibiyet, 3 beraberlik, 1 yenilgiyle ayrıldık. Hazırlık maçı da olsa aldığımız her galibiyette takım özgüven kazanıyor ve dinamik yapısı ortaya çıkıyor'' dedi.
     Durmuş ayrıca, yeni transferlerin uyum sorununu, gösterdikleri özveriyle kısa sürede aştıklarını belirterek, takımda uyum sorunu olmadığını, eski ve yeni futbolcuların birlik, beraberlik içerisinde çalışmaların sürdüğünü ifade etti.
     Üst üste oynanacak maçları düşünerek geniş bir kadro kurmaya çalıştıklarını ifade eden Durmuş, her hafta keyifle izlenebilecek bir oyun ortaya koyacaklarını kaydetti.
     Ligde her zaman ilk maçların zor olduğunu belirten Durmuş, ''Sezonun ilk maçları çok önemlidir. Özellikle ilk 4-5 haftayı kayıpsız atlatabilirsek bir seri yakalamış oluruz'' dedi