İSKENDERUN DEMİRÇELİKSPOR'DA GALİBİYET SEVİNCİ

İSKENDERUN DEMİRÇELİKSPOR'DA GALİBİYET SEVİNCİ -TEKNİK DİREKTÖR DURMUŞ: ''REHAVETE KAPILMA LÜKSÜMÜZ YOK, DAHA YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR''
İSKENDERUN DEMİRÇELİKSPOR'DA GALİBİYET SEVİNCİ
Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup'ta mücadele eden İskenderun Demirçelikspor'da, Akçaabat Sebatspor karşısında deplasmanda alınan 1-0'lık galibiyetin sevinci yaşanıyor.
     Teknik direktör Besim Durmuş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, her maçın kendileri için ayrı önem taşıdığını ve her maça üç puan parolasıyla çıktıklarını belirterek, Akçaabat Sebatspor maçında da iyi oynayıp, 3 puana ulaştıklarını söyledi.
     Fiziki direnç gücü yüksek bir takıma karşı, topu yere indirerek karşı koyduklarını anlatan Durmuş, şöyle konuştu:
     ''Akçaabat Sebatspor köklü bir takım ve zorlu bir deplasman. Fiziki direnç gücü yüksek oyunculara sahip. Ancak son zamanlarda zor günler geçirdiğinden çıkış arıyorlardı, bizim maça da üç puan için çıktılar. Zor olacağını biliyorduk, mücadele gücü yüksekti, iki takım da iyi mücadele etti, ancak oyunun inisiyatifi bizdeydi, pozisyonlar ürettik ve bir golle kazanmasını bildik. Yine goller kaçırdık, son vuruşlarda maalesef eksiklerimiz var, gidermemiz gerekiyor. Gol yememek de çok önemli, az pozisyon verdik, takım savunmamız iyi, içerde ve dışarıda iyi mücadele ediyoruz. Her maçın ayrı zorluk derecesi var, kazanmanın verdiği enerjiyi doğru değerlendirmek ve kazanma alışkanlığını istikrara dönüştürmek çok önemli. Deplasmanda kazanmak ayrı güzel, oyuncularımı kutluyorum. Daha iyi olabiliriz, her geçen gün daha iyi olmak için var gücümüzle çalışarak kazanmaya devam edeceğiz.''
     Zor bir deplasmandan üç puan aldıkları için mutlu olduklarını, ancak bu maçın da artık geride kaldığını belirten Durmuş, ''Önümüze bakmak zorundayız, rehavete kapılma lüksümüz yok, asla kapılmayacağız, daha yapacak çok işimiz var. Her haftaya iyi konsantre olmak zorundayız, hedefimiz haftaları iyi yaşamak. İşimizi doğru yapmak bizim felsefemiz, bunun için de var gücümüzle çalışıyoruz, çalışacağız. Bunu yaptıkça da inşallah sezon sonunda mutlu sona ulaşacağız'' diye konuştu.
     Kulüp başkanı Cengiz Gül de Akçaabat Sebatspor ile oynadıkları maçın centilmence geçtiğini, rakibe göre iyi oynadıklarını söyledi. Gül, ''Forvet oyuncularımız biraz daha dikkatli ve uyanık olsalar, maçın sonucu daha farklı olurdu. Deplasmanda alınan 3 puan altın değerinde, artık bu maçı unutup, önümüzdeki hafta oynayacağımız Bugsaşspor maçına odaklanmalıyız'' dedi.