''İSTANBUL VEYA ANKARA'DA ENGELLİLERE YÖNELİK ÇOK KAPSAMLI SPOR KOMPLEKSİNİ YAŞAMA GEÇİRECEĞİZ''

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) Başkanı Mustafa Gülpınar, İstanbul veya Ankara'da engellilere yönelik çok kapsamlı spor kompleksini yaşama geçireceklerini söyledi.
''İSTANBUL VEYA ANKARA'DA ENGELLİLERE YÖNELİK ÇOK KAPSAMLI SPOR KOMPLEKSİNİ YAŞAMA GEÇİRECEĞİZ''
 Gülpınar, Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz ile Antakya Belediye Başkanı Aytaç Kınay'ı makamlarında ziyaret ederek, çalışmaları hakkında bilgi verdi.
     13 branşta 2 bin 500 sporcuya sahip olduklarını ve bu rakamı artırmak için projeler ürettiklerini belirten Gülpınar, şöyle devam etti:
     ''60 federasyon arasından madalya ve başarı olarak ilk 5 arasındayız. Sporcuları daha iyi koşullarda hazırlamak için Ankara ve İstanbul'da engellilere yönelik çok kapsamlı spor kompleksini yaşama geçireceğiz.
     2008 Pekin Olimpiyat Oyunları'na 16 sporcuyla gitmiştik ve bir altın, bir bronz madalya ile dönmüştük. 2012 Londra Olimpiyat Oyunları'na 25 sporcu ile gitmeyi ve en az 5 madalya ile dönmeyi hedefliyoruz. Eylül ayında İsrail'de 12 takımın katılacağı Avrupa Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası var. Geçen yıl Adana'da Avrupa ikincisi olmuştuk.''
     Gülpınar, 19 Ocak Çarşamba günü Yeni Zelanda'da yapılacak Dünya Atletizm Şampiyonası'na gidecekleri, Cahit Kılıçaslan'dan 800 ve bin 500 metrede madalya beklediklerini belirtti.
     Telefon şirketleriyle protokol hazırladıklarını, SMS ile vatandaşın katkısını sağlamayı amaçladıklarını kaydeden Gülpınar, sponsor konusunda sıkıntı çektiklerini anlattı.