KIRIKHANSPOR-SİİRTSPOR MAÇI ARDINDAN ÇIKAN OLAYLAR

KULÜP BAŞKANI İÇCAN: ''OLAYLARIN SORUMLUSU BİZ DEĞİLİZ''
KIRIKHANSPOR-SİİRTSPOR MAÇI ARDINDAN ÇIKAN OLAYLAR
TFF Spor Toto 3. Lig 3. Grup takımlarından Kırıkhanspor'un kulüp başkanı Mete İçcan, 2-0 galip geldikleri Siirtspor maçı sonrası çıkan olaylardan üzüntü duyduklarını belirterek, ''Olayların sorumlusu biz değiliz'' dedi.
     İçcan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hafta sonu sahalarında oynadıkları maçın ardından konuk takımın taraftarlarının çıkardığı olayların kulüplerine mal edilmesine çalışıldığına dikkati çekti.
     Bugüne kadar sahalarında yaptıkları tüm maçlarda iyi bir konukseverlik gösterdiklerini belirten İçcan, şöyle konuştu:
     ''2-0 galip geldiğimiz Siirtspor maçı sonrası çıkan olaylardan üzüntü duyduk. Ama olayların sorumlusu biz değiliz. Karşılaşmanın bitiminin ardından konuk takımın taraftarları koltukları sahaya atmış, bir taraftar da sahaya atlayarak, kalecimize saldırmıştır. Buna karşın tüm yöneticilerimiz olayları yatıştırmak için çaba sarf etti. 2. başkanımız Halil Yılmaz, bizzat sahaya inerek, konuk oyuncuları ve teknik heyeti alınlarından öperek, soyunma odasına götürmüştür. Kendi taraftarımızı azarlayarak, tahriklere kapılmaması uyarısında da bulunarak, olayların daha fazla büyümemesi için gayret sarf ettik. Bütün bu yaptıklarımıza rağmen bazı medya gruplarında Kırıkhanspor'un suçlu gösterilmesini anlamakta güçlük çekiyoruz.''
     İçcan, Kırıkhanspor'un başarısının bazı çevrelerce gölgelenmek istendiğini de ileri sürerek, buna müsaade etmeyeceklerini kaydetti.