Küçükler Açık Küme Su Topu Musabakaları Bugün Başladı

HATAY'DA BAŞLAYAN MÜSABAKALARA 12 KULÜP KATILACAK
Küçükler Açık Küme Su Topu Musabakaları Bugün Başladı
Sutopu Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Hakkı Ağlar, yazılı açıklamasında, yarın başlayacak müsabakaların 3 gün süreceğini ve üçü Hatay'dan toplam 12 takımın katılacağını kaydetti.
     Ağlar, müsabakalara İzmir 35 Sutopu ve Yüzme Kulübü, İstanbul Yeşilyurt Spor Kulübü, İskenderun Yüzme İhtisas Kulübü, Gaziantep Gençlik Spor Kulübü, Çanakkale Sualtı Sporları Kulübü, Çanakkale Can Kurtarma Gençlik Spor Kulübü, Reyhanlı Spor Kulübü, Bursa Uludağ Spor Kulübü, Adana Kurtuluş Spor Kulübü, Gaziantep Dolphin Spor Kulübü, Hatay Dörtyol BOTAŞ Spor Kulübü ile Adana Çukurova Su Sporları Kulübü'nün katılacağını bildirdi.
     Hatay'ın sutopunda pilot bölge olduğunu belirten Ağlar, şöyle devam etti:
     ''İlimiz sutopu takımlarının gerek 1. Ligde gerekse 2. Ligde farklı yaş gruplarında gösterdikleri başarı ile sutopunda pilot illerden biri haline gelmiştir. Bu başarının Hatay'ın kültürüne, ekonomisine, turizmine ve tanıtımına büyük katkılar sağladığını düşünüyoruz. Bu katkının artması için çabalarımız yükselerek devam edecek. Türkiye'nin dört bir tarafından gelen sutopu kafilelerine Antakyalıların her zaman olduğu gibi en iyi misafirperverliği göstereceği inancı ile tüm halkımızı müsabakaları izlemeye ve takımlarımızı desteklemeye davet ediyoruz. Spor tesislerimizin en iyi şekilde bu tür turnuvalara hazırlanmasında emeği geçen Gençlik ve Spor il Müdürü Ali Rıza Tütüncüoğlu ve diğer görevlilere teşekkür ederiz.''