LİDERİ DEVİREREK ZİRVE YARIŞINDA VAR OLDUĞUMUZU İSPATLADIK

 Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup takımlarından İskenderun Demirçelikspor'un teknik direktörü Besim Durmuş, lider Göztepe'yi 2-0 yenerek, zirve yarışında var olduklarını ispatladıklarını, Alanyaspor maçıyla çıkışlarını sürdüreceklerini söyledi.
LİDERİ DEVİREREK ZİRVE YARIŞINDA VAR OLDUĞUMUZU İSPATLADIK
  Durmuş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, üç puan aldıkları Göztepe maçının ligin ikinci yarısına iyi başlayamamanın stres ve sıkıntısını atabilmek ve yeniden çıkışa geçebilmek için çok önemli bir maç olduğunu, bu maçı galibiyetle tamamlamalarının, geleceğe güvenle bakma umutlarını güçlendirdiğini ifade etti.
     Durmuş, şöyle konuştu:
     ''İkinci yarıya iyi başlayamamıştık, iyi oynadığımız maçları kazanamamış, bu yüzden ortak aklımızda ve ortak direncimizde biraz sorun yaşamıştık. Ortak akıl ve direncimizi yeniden yakalamak, kazanan yapımızı tekrar ortaya koyabilmek adına Göztepe maçı bizim için önemli bir fırsat ve çıkış yoluydu. Böyle bir maçı kazanmak, zirve mücadelesinde var olduğumuzu ispatlamak zorundaydık. Lideri devirerek zirve yarışında var olduğumuzu ispatladık, çıkışımızı sürdüreceğiz.''
     Göztepe maçında ortaya koydukları kazanma azmi ve mücadele gücü yüksek futbolu, diğer maçlara da yansıtarak çıkışlarını sürdürmeleri gerektiğini ifade eden Durmuş, Göztepe maçını kazanmanın sevincini yaşadıklarını, ancak ligin henüz bitmediğini, önlerine bakmak zorunda olduklarını belirtti.
     Takımda kart cezalısı Emre Özivgen'in dışında cezalı ya da eksik futbolcu bulunmadığını bildiren Durmuş, tam kadro Alanyaspor maçına odaklandıklarını, Çarşamba günü oynayacakları bu maç için yarın Alanya'ya hareket edeceklerini sözlerine ekledi.