MELEKLER FİNALDE FENERBAHÇE İLE KARŞILAŞACAK‏

Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi’nin(KBL) Play- Off Yarı Final maçları serisinde Mersin Büyükşehir Belediyesi'ni eleyerek büyük bir başarıya imza atan Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) Spor Kulübü Kadın Basketbol Takımı, Abdullah Gül Üniversitesi’ni eleyerek finale kalan Fenerbahçe Spor Kulübü ile finalde kozlarını paylaşacak.
MELEKLER FİNALDE FENERBAHÇE İLE KARŞILAŞACAK‏
Bilyoner.com KBL'yi ikinci sırada bitirerek Play Off'lara katılma hakkı kazanan Hatay’ın Melekleri, çeyrek final karşılaşmalarında Samsun Canik Belediyespor’u, yarı final karşılaşmalarında Mersin Büyükşehir Belediyespor’u şampiyonluk yolunda saf dışı bırakarak Hatay'ı finalde temsil etmenin heyecanını yaşıyor.
Sezon boyunca istikrarını hiç bozmadan yoluna devam eden HBB’nin Melekleri, mütevazı kadrosuyla devlerin arasından sıyrılarak hem oynadığı oyunla hem de sahaya yansıttığı kazanma hırsıyla basketbolseverlerin gönlünde taht kurdu.Anadolu takımlarının da bu ligde söz sahibi olabileceğini gösteren HBB Spor Kulübü Kadın Basketbol Takımı, mütevazı kadrolarla büyük başarılar elde edilebileceğinin en büyük örneklerinden biri olmayı başardı.Üç maçı kazanan tarafın sezonu şampiyon olarak tamamlayacağı Bilyoner.com KBL Final serisi, 3 Mayıs Salı günü başlayacak. Serinin ilk maçı 3 Mayıs Salı günü 19.15’te Fenerbahçe Metro Enerji Arena’da oynanacak. İki takım, İstanbul'da serinin ikinci maçında 5 Mayıs Perşembe günü 18.15’te bir kez daha Fenerbahçe Metro Enerji Arena’da karşı karşıya gelecek. İki karşılaşma da TRT Spor’dan naklen yayınlanacak.