MELEKLERİMİZ BASIN MENSUPLARIYLA BAŞARIYI KONUŞTU‏

<p style="margin-left:0cm; margin-right:0cm"><strong><span style="font-size:10pt">T&uuml;rkiye Kadınlar Basketbol S&uuml;per Ligi&rsquo;nde(KBSL) aldığı galibiyetlerle yılın flaş takımı olarak g&ouml;ze &ccedil;arpan Hatay B&uuml;y&uuml;kşehir Belediye(HBB) Spor Kadın Basketbol Takımı, Antakya Kapalı Spor Kompleksi&rsquo;nde basın mensupları ile bir araya geldi.</span></strong></p>
MELEKLERİMİZ BASIN MENSUPLARIYLA BAŞARIYI KONUŞTU‏

KBSL’de bu sezon oynanan 15 maç sonunda aldığı 11 galibiyet sonucunda elde ettiği 26 puanla 2. sırada yer alan HBB Spor, sahada ortaya koyduğu üretken oyunla sayı üretiminde rakiplerinden daha üstün bir performans sergiliyor.  Başantrenör Ekin Baş’ın yönetiminde Hatay’a şampiyonluk yaşatmak hedefi etrafında kenetlenen HBB’nin Melekleri, basın mensuplarının yönelttiği sorulara samimiyetle cevap verdi. Öncelikli hedeflerinin Avrupa kupalarına katılmak olduğunu kaydeden başantrenör Baş, sporcuların belirlenen bu hedef doğrultusunda sahada ellerinden geleni yaptıklarını ifade etti. Bu sezon her maça galibiyet parolasıyla çıktıklarının altını çizen başantrenör Baş, sezon başında büyük hedeflerle yola çıktıklarını ve bu hedef uğruna sahada tüm oyuncuların terinin son damlasına kadar mücadele ettiklerini dile getirdi. Baş, açıklamasının devamında, "Öncelikle sezon başında Hatay Büyükşehir Spor'a gelirken büyük hedeflerimiz vardı, bu hedefler için sezon öncesi çok iyi bir planlama yaptık. İlk yarı sonunda da hedeflerimizin hepsine ulaştık. Hedeflerimize ulaşırken yaptığımız planlamanın doğru olduğunu gösteren en büyük kanıt ise sezon başında kurduğumuz kadrodan kimseyi ne göndermek ne de kadromuza takviye istemek üzerine bir hamlemiz olmadı. Hiçbir zaman küçük hedefler peşinde koşmadık. Büyük hedeflerimiz var, biz sezon başında ilk 8 hedefindeydik, bunun üzerinde ne kadar yukarıya gidebilirsek bu da hedeflerimiz içinde. Başkanımıza bir sözümüz var Avrupa’yı hedefliyoruz. Hatay'da Avrupa Kupası oynamak  istiyoruz. Avrupa Kupası’nı Hatay'a getirmek istiyoruz. Bu doğrultuda çalışmalarımız devam ediyor" ifadelerine yer verdi.Ligde oynadıkları maçlarda büyük küçük takım ayrımı yapmadan galibiyet hedefiyle sahaya çıktıklarını belirten Baş, "Biz maçlara çıkarken takım isimlerini göz önüne almıyoruz. Biz HBB olarak her maça kazanmak için çıkıyoruz. Zaten lige bakılırsa ilk sıradaki takımlara karşı galip geldik, ilk beş içindeki takımların dördünü mağlup ettik. Bunlar bizim için büyük başarılar" şeklinde konuştu.HBB’nin Macar oyuncusu Anna Vajda, takımdaki uyumun çok iyi olduğunu ifade ederek, takım olarak her maçı kazanmak için oynadıklarını söyledi. Vajda, "Hatay'da mutluyum, takım arkadaşlarımla güzel bir kimya oluşturduk, Hatay küçük bir şehir ama sakin olması benim hoşuma gidiyor. Maçları kazandıkça sezon hedeflerimize ulaşmaya adım adım yaklaşıyoruz, bu beni ayrıca mutlu ediyor. Ateşli bir taraftar grubuna sahibiz, onların desteğiyle maç içinde daha istekli ve daha hızlı hareket ediyoruz" dedi.HBB’nin genç oyuncularından Dilara Tongar ise, "Çok iyi bir takım kimyasına sahibiz, bu da başarıyı getiriyor. Yaz döneminde çok fazla çalıştık, arkadaş ilişkilerimizin de iyi olması başarıyı getiriyor. İnsan çalıştığı yerde ne kadar mutluysa o kadar verim artıyor. Sezon sonunda ilk 4'ü hedefliyoruz. Hedefimize doğru ilerliyoruz. İnşallah sezon sonunda büyük bir başarıyla sezonu tamamlayacağız" ifadelerini kullandı.

MELEKLERİMİZ BASIN MENSUPLARIYLA BAŞARIYI KONUŞTU‏ haberi 19 Ocak 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Spor kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1045 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle