Nba Koçu Brıan James Türkiye'de

"Efes İle İlk Adım Basketbol Okulları" Öğrencileri Nba Koçu İle Kampa Girdi.
Nba Koçu Brıan James Türkiye'de
Bu yıl altıncı yılını kutlayan ve bu süre zarfında 15 binin üzerinde çocuğa ücretsiz basketbol eğitimi veren "Efes İle İlk Adım Basketbol Okulları" şimdi de başarılı 54 öğrencisini NBA koçu gözetiminde kampa sokuyor.

NBA'de mücadele eden basketbol takımlarından Philadelphia 76ers'da yardımcı antrenör olarak görev yapan Brian James'in teorik ve pratik eğitim vereceği ve Efes Pilsen Spor Kulübü Merter Tesisleri'nde yapılacak kamp iki gün sürecek.

Efes Pilsen Spor Kulübü ve Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü işbirliği ile yürütülen, 31 ilde 33 merkezde çocuklara ücretsiz basketbol eğitimi veren "Efes İle İlk Adım Basketbol Okulları", bu yıl başarılı öğrencileri için "NBA Kampı" düzenliyor. 54 öğrenci 14-15 Ağustos tarihlerinde, NBA'de mücadele eden basketbol takımlarından Philadelphia 76ers'da yardımcı antrenör olarak görev yapan Brian James'ten teorik ve pratik eğitim alacak.

Kurulduğu 2004 yılından bugüne kadar geçen 6 yıllık süreçte Türkiye'nin dört bir yanında ve Kıbrıs'ta 15 binden fazla çocuğa ücretsiz basketbol eğitimi veren "Efes İle İlk Adım Basketbol Okulları" Adana, Adapazarı, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Aydın, Çankırı, Çorlu Diyarbakır, Düzce, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Hakkari, Hatay, İstanbul, İzmir, Karabük, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Konya, Lefkoşa, Mersin, Muğla, Samsun, Sivas, Trabzon olmak üzere 31 il 33 merkezde ücretsiz basketbol eğitimlerine devam ediyor. Bu sene ayrıca Bosna'nın önemli basketbol kulüplerinden "Bosna ASA BH Telecom" Sarajevo Basketbol Kulübü ile protokol imzalayan "Efes İle İlk Adım Basketbol Okulları", yurtdışındaki çocukları da basketbolla buluşturuyor. Sarajevo'daki Basketbol Kulübü, "Efes İle İlk Adım Basketbol Okulları"nın ikinci yurtdışı okulu oldu. Protokol kapsamında "Efes İle İlk Adım Basketbol Okulları", Bosna Kulübü Basketbol Genç Takımı'na eğitim desteği verecek.

"Efes ile İlk Adım Basketbol Okulları", Efes Pilsen Spor Kulübü'nün 80 kişilik uzman eğitmen kadrosu ve Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nün altyapı desteği ile Türkiye'de basketbol sevgisini artırmayı ve geleceğin yıldızlarını potalara kazandırmayı hedefliyor. Bu amaçla okullarda verilen eğitimlerin yanında düzenlediği kamplarla öğrencileri farklı ortamlarda buluşturan ve böylece sosyal yönden de gelişimlerine katkıda bulunan "Efes İle İlk Adım Basketbol Okulları", öğrencilerin yanı sıra antrenörlere de çeşitli eğitim imkanları sunuyor.