OTİZMLİ SPORCU TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU

Kurulduğu günden bu yana başarısıyla öne çıkan ve spor müsabakalarında aldığı kupa ve madalyalarla tüm dikkatleri üzerine çeken Özel Suyun Rengi Gençlik ve Spor Kulübü, Adana’da yapılan Türkiye Atletizm Şampiyonasından dereceyle döndü. Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu tarafından düzenlenen müsabakalarda, Özel Suyun Rengi Gençlik ve Spor Kulübünün otizmli sporcusu Furkan Çamkerten, 3 bin metre koşuda Türkiye birincisi, cirit atmada ise Türkiye ikincisi oldu.
OTİZMLİ SPORCU TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU
Henüz 20 yaşında olan ve otizmli olduğu halde büyük bir başarıya imza atan Çamkerten, müsabaka sonunda büyük alkış aldı. Şampiyonada, 1 Altın madalya ve 1 gümüş madalya kazanan Furkan Çamkerten, madalyalarını eski futbolcu Tanju Çolak ve Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu başkanı Birol Aydın’dan aldı. Müsabakada iyi bir derece yakalayan Çamkerten, önümüzdeki günlerde yapılacak değerlendirmeler ile milli sporcu olmaya yakın adaylardan biri konumuna geldi. Konu ile ilgili bir açıklama yapan Özel Suyun Rengi Gençlik ve Spor Kulübü başkanı Sara Gök, spor kulübü olarak amaçlarının her dalda başarıya ulaşmak olduğunu dile getirdi. Özel sporcuların engelli bireyler oldukları halde, yoğun bir çalışma ile her daim başarıya ulaşabileceklerini kanıtladıklarını söyleyen Gök, alınan başarılardan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 
OTİZMLİ SPORCU TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU haberi 31 Mayıs 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Spor kategorisine Hatay Antakya muhabirimiz Gülen Tarhana adına  tarafından  3455 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle