Öztürk: Kulüplerimizin başarıları artıyor

Hatay Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunun (ASKF) 19. Kuruluş yıldönümü, 18. Başkanlar Kurulu toplantısı ve 2010-2011 spor sezonunun açılışı yapıldı.
Öztürk: Kulüplerimizin başarıları artıyor

ASKF Genel Başkanı Mehmet Öztürk ve yönetim kurulu üyeleri ile kulüplerin temsilcileri ile birlikte gerçekleştirilen toplantı, Hatay Muhasebeciler Odası salonunda yapıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan ASKF Genel Başkanı Mehmet Öztürk, alt yapıya önem veren kulüplerin önemli başarı elde ederek, ilimizi gururla temsil ettiklerini, ilimizde alt yapıya sahip olan kulüplerin, futbolun kalitesini yükselttiğini, bu kulüplerin başarılarını başta yöneticilerimiz olmak üzere, teknik kadrolarında görev alan hocaların özverili çalışmalarına ve alt yapılarına gösterdikleri özene borçlu olduklarını dile getirdi.

Başkan Öztürk, salon ve diğer spor dallarına, geçmiş yıllara göre ilgi gösterildiğine dikkat çekerek, bu durumun kendilerini sevindirdiğini vurguladı.

İdarecilerin, sporcuları yakın oldukları ve severek icra edecekleri spor dallarına yöneltmelerini isteyen Başkan Öztürk, sporcuların, ilgili spor dallarına yönelmelerinde, ASKF ve beden eğitimi öğretmenlerinin yardımcı olacağını kaydetti.

Başkan Öztürk, dünya genelinde olduğu gibi, ilimizde de diğer spor dallarına göre, yaygın olan futbolda 2003-2004 sezonunda hayata geçirilen süper lig müsabakalarına büyük bir seyirci kitlesini sahaya çekmeyi başardıklarını belirterek, “2009-2010 futbol sezonunda Türkiye profesyonel 3. Ligine terfi grup müsabakalarına katılan iki kulübümüz olan Erzin Belediyespor ve Yeni İskenderunspor her iki kulübümüzün başarı göstermesi ister istemez spor kamuoyunun dikkatlerini ilimize yönlendirmesini sağlamıştır. Ancak, Erzin Belediyespor’un elenmesi bizleri üzdüğü gibi, ikinci kulübümüz gururumuz olan Yeni İskenderunspor, Malatya ve Kayseri’de yapılan 1 ve 2. Kademe grup müsabakalarında rakiplerini eleyerek Türkiye profesyonel 3. Ligine yükselmeyi başarmıştır. Bu başarıların diğer tüm kulüplerimizin de göstermesini diliyoruz” dedi.