Savaş: Festivale katılım her geçen yıl artıyor

Hatay'ın anavatana katılışının 71. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen 'Uluslararası Satranç Turnuvası'nda dereceye girenlere törenle ödülleri dağıtıldı.
Savaş: Festivale katılım her geçen yıl artıyor

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Antakya Spor Salonu'nda düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, 15-20 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen turnuvaya 7 ülkeden toplam 322 sporcunun katıldığını söyledi.

Antakya Festivali' kapsamında geleneksel hale gelen turnuvaya katılımın her geçen yıl arttığını ifade eden Başkan Savaş, etkinliğin kentin tanıtımı açısından da önemli olduğunu kaydetti.

Konuşmaların ardından, Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Gençlik Spor İl Müdürü Ali Rıza Tütüncüoğlu, 16 yaş altı ve açık kategoride dereceye giren Diyap Büyükaşık, Sezen Arat Ufuk, Eren Gani Ererdem ile Gürcistan'dan turnuvaya katılarak başarı elde eden Tamaz Gelashvili, Iveri Chighladze ve Nino Khurtsidze'ye kupa ve madalyalarını verdi.

Satranç Federasyonu tarafından, Vali Lekesiz, Başkan Savaş ile turnuvaya katılan görme engelli Güneydoğu Anadolu Gazisi İbrahim Dal'a plaket verildi