SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINDAN HATAYSPOR'A DESTEK

Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC), Hatay Sosyal Dernekler Federasyonu ve Hatayspor Taraftarlar Derneği yaptıkları ortak açıklama ile bayan ve çocuk taraftarları 24 Ekimde yapılacak Hatayspor-İnegölspor maçına davet ettiler. 
SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINDAN HATAYSPOR'A DESTEK
Taraftarlar Derneği Başkanı Sadullah Ergin, HGC'de yaptığı açıklamada, son haftalarda aldığı seri galibiyetlerle grupta üst sıralara yerleşen Hatayspor'un başarısına katkı sağlamak amacı ile pazar günü Antakya Atatürk Stadı'nda yapılacak maça tüm sporseverlerin davetli olduğunu söyledi.
     Ergin, özellikle bayan ve çocuk taraftarların maçlara ayrı bir güzellik katacağını ifade ederek şöyle devam etti:
     ''Hatayspor kentimizin güzide takımı. Takımın başarılı olması kentin sosyal, kültürel ve ekonomik olarak gelişmesine katkı sağlar. Bu bağlamda tüm kentte yaşayanlar, sivil toplum kuruluşları takıma destek vermelidir. Küfürsüz bir maç izlenmesi Hatayspor maçlarının şölen ve panayır havasında geçmesi amacıyla üç kuruluş olarak bir kampanya başlatıyoruz. Hatayspor yönetimi ile yaptığımız görüşmeler doğrultusunda bayan ve çocuklar için kapalı tribünde yer ayrıldı. Onların maçlara ücretsiz olarak girmesi sağlanacak''
     Ergin, ayrıca maç günü Antakya Belediyesi Mehter takımının bir konser vereceğini kaydetti.