TBF TURKIYE KUPASINDA Medeniyetler Korosu KONSERİ

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Spor Toto Kadınlar Türkiye Kupası etkinlikleri kapsamında, Antakya Medeniyetler Korosu kupaya katılan takımlara ve federasyon yetkililerine konser verdi.
TBF TURKIYE KUPASINDA Medeniyetler Korosu KONSERİ
 Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, Meclis Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenen etkinliğin açılışında yaptığı konuşmada, Hatay'ın, insanların saygı ve sevgi içinde yaşadığı bir yer olduğunu belirterek, sporun da aynı duyguları içinde barındırdığını ifade etti.
     Spor Toto Kadınlar Türkiye Kupası'nın barış ve sevginin en güzel şekilde yaşandığı Hatay'da yapılmasının önemli olduğuna dikkati çeken Lekesiz, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş'a basketbola yaptığı yatırımlardan dolayı teşekkür etti.
     TBF Asbaşkanı Metin Şahin ise TBF olarak Hatay'ı içtenlikle seçtiklerini, bölgede çok önemli bir basketbol kamuoyunun var olduğunu söyledi.
     Kentte TBF'nin amaçlarına uygun basketbol faaliyetlerinin yürütüldüğünü vurgulayan Şahin, kupada çok değerli asırlık kulüplerin mücadele edeceğini, fakat henüz yeni bir takım olmasına rağmen Homend Antakya Belediyesi'nin bu turnuvaya katılamamasının üzücü olduğunu dile getirdi.
     Şahin, kupada hem Türkiye'nin hem de WNBA'in en değerli oyuncularının mücadele edeceğini, izleyenlerin tam bir basketbol şölenine şahit olacağını söyledi.
     Antakya Belediye Başkanı Savaş da Homend Antakya Belediyespor'un gelecek yıl bu turnuvada yer alacağı sözü vererek, salon sporlarında ilk defa böyle büyük bir organizasyona ev sahipliği yaptıklarını, bunun yanında halkın da bu organizasyonu sahiplendiğini kaydetti.
     Savaş, sporun barış ve kardeşlik getirdiğini sözde değil pratikte de tüm takımlara göstereceklerini ve iyi bir organizasyon ile bu işi başaracaklarını anlattı.
     Konuşmaların ardından Antakya Medeniyetler Korosu, Şef Yılmaz Özfırat önderliğinde birbirinden güzel şarkı ve ilahileri davetliler için seslendirdi.
     Konseri turnuvaya katılacak takımların teknik sorumluları, oyuncular ve federasyon temsilcileri izledi.