TÜRKİYE KADINLAR BASKETBOL 2. LİGİ

TÜRKİYE KADINLAR BASKETBOL 2. LİGİ -ANTAKYA BELEDİYESPOR, ABD'Lİ SADİP İLE SÖZLEŞME İMZALADI
TÜRKİYE KADINLAR BASKETBOL 2. LİGİ
Türkiye Kadınlar Basketbol 2. Ligi (B) Grubu takımlarından Antakya Belediyespor'un Nijerya asıllı ABD'li oyuncu Rashidat Sadip ile sözleşme imzaladığı bildirildi.
     Antakya Belediyespor Teknik Sorumlusu Mustafa Secerlioğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şimdiye dek 10 oyuncu transfer ettiklerini, son olarak sözleşme imzaladıkları ve geçen yıl Polonya liginde oynayan ABD'li Sadip'in takıma büyük yararının olacağını söyledi.
     Takımı 20 günde oluşturduklarını, ligde ilk karşılaşmayı sahalarında 30 Ekim Cumartesi günü Antakya Koleji ile yapacaklarını anlatan Secerlioğlu, şöyle devam etti:
     ''Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın katkılarıyla kısa zamanda iyi bir ekip oluşturduğumuza inanıyoruz. Mevcut kadroyu deneyimli ABD'li oyuncu Rashidat Sadip ile takviye ettik. Şu anda lisans işlemleri başladı. İlk resmi maçımıza yetiştirmeyi hedefliyoruz. Kentimizde hazırlık maçı yapacak takım bulmakta zorlanıyoruz. Bu nedenle Gaziantep'te yarın başlayacak 4'lü turnuvaya katılarak maç eksikliğini gidereceğiz. Turnuvaya bizimle birlikte Gaziantep Koleji, Niğde Belediyespor ve Adana Genç İşadamları Derneği (AGİAD) Spor Kulübü katılacak. Burada hem maç eksikliğimizi gidereceğiz, hem de takımı daha yakın tanıma fırsatı bulacağız. Ayrıca turnuvada dereceye girmeyi de arzuluyoruz.''