TÜRKİYE MUAY-THAİ SÜPER LİG FİNALLERİ ANTAKYA'DA YAPILACAK

Muay Thai Federasyonunun faaliyet programında yer alan ''Türkiye Muay-Thai Süper Lig Finalleri 8. Ayağı''nın yarın Antakya'da yapılacağı bildirildi. 
TÜRKİYE MUAY-THAİ SÜPER LİG FİNALLERİ ANTAKYA'DA YAPILACAK
Muay Thai Federasyonu İl Temsilcisi Ahmet Kural, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gençler ile büyükler bayan ve erkek Türkiye finallerinin, aynı zamanda milli takım seçmeleri niteliği taşıdığını söyledi.
     Antakya Belediyesinin sponsorluğunda yapılacak yarışmalara, Hatay'dan 48 kiloda Mine Geç, 56 kiloda Hasan Tuzsuz, 60 kiloda Adem Kapı, 71 kiloda Metin Demiri, ağırda ise Ali Erdoğmuş ile Ali Kızılca'nın katılacağını belirten Kural, ''Kentimizde ilk kez yapılacak finallerde Hatay'ın konukseverliğini göstereceğiz'' dedi.
     Kural, Süper Lig finallerinde kilolarında birinci olacak sporcuların Milli Takım'a seçileceğini, önce Ukrayna daha sonra Kazakistan ile yapılacak ikili müsabakanın ardından 27 Kasım-5 Aralık 2010 tarihleri arasında Tayland'ın Bangkok kentinde gerçekleştirilecek ''Dünya Muay Thai Şampiyonası'na katılacaklarını sözlerine ekledi.
     Bu arada, Süper Lig Türkiye finallerinin 9. ayağının 22 Ekim Cuma günü Mersin'de yapılacağı kaydedildi.