-''ZİRVE YOLUNDA BİR ENGELİ DAHA AŞMANIN SEVİNCİNİ YAŞADIK''

İSKENDERUN DEMİRÇELİKSPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ DURMUŞ:
''ZİRVE YOLUNDA BİR ENGELİ DAHA AŞMANIN SEVİNCİNİ YAŞADIK''
-''ZİRVE YOLUNDA BİR ENGELİ DAHA AŞMANIN SEVİNCİNİ YAŞADIK''
Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup'ta mücadele eden İskenderun Demirçelikspor'da Çorumspor deplasmanında alınan 2-0'lık galibiyetin sevinci yaşanıyor.
     Teknik direktör Besim Durmuş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Çorumspor deplasmanında aldıkları 3 puanla zirve yolunda bir engeli daha aşmanın sevincini yaşadıklarını söyledi. Galibiyet için çıktıkları Çorum deplasmanında da üstün bir oyunla üç puana ulaştıklarını belirten Durmuş, kazanmaları gereken bir maçı daha kayıpsız geçmenin mutluluğunu yaşadıklarını, ancak yere sağlam basmak zorunda olduklarını ifade etti.
     Takımının koştukça ve üst düzey mücadele verdikçe açıldığını ve maç süresi uzadıkça gücünün sahaya yansıdığını kaydeden Durmuş, ''Biz koşan, mücadele eden bir ekibiz, süresi uzadıkça gücümüz sahaya yansıyor. Çorumspor maçında mücadeleci bir oyun ve net skorla üç puan alan oyuncularımı kutluyorum, deplasmanda da bizleri yalnız bırakmayan taraftarlarımıza teşekkür ediyorum'' dedi.
     Oyuncuların günü dinlenerek geçirdiğini, önümüzdeki hafta sahalarında ağırlayacakları Gebzespor maçı hazırlıklarına yarın öğleden sonra başlayacaklarını belirten Durmuş, şöyle konuştu:
     ''Son iki haftayı futbol olarak iyi geçtik, puan olarak da kötü sayılmaz. Önümüze bakmak zorundayız. Her maçta üç puana kurgulandık ve kendi işimize bakıyoruz. Önümüzde kazanmamız gereken Gebzespor maçımız var, rahat oynayan bir ekip. Biz her maç olduğu gibi bu maça da çok önem veriyoruz. Bizim için üç puan önemli.''
     Kulüp başkanı Cengiz Gül de son üç maçta, 2 galibiyet ve 1 beraberlik alarak, zirve yolunda adım adım ilerlediklerini ifade etti. Gül, ''Karşılaşma öncesi ve sonrasında Çorumspor taraftarlarının bize gösterdiği centilmenlik Türk sporu açısından iyi bir gelişmedir. Bundan dolayı tüm Çorumspor camiasına teşekkür ediyoruz. Centilmence geçen karşılaşmada dostluk kazanmıştır'' dedi.