12 HAZİRAN'DA ÇİFTÇİ VE HALK DOSTU BİR HÜKÜMETE İHTİYAÇ VAR

 Samandağ Ziraat Odası Başkanı Selim Kamacı, 12 Haziran Pazar günü gerçekleşecek seçimlerde çiftçi ve halk dostu bir hükümete ihtiyaç olduğunu söyledi.
12 HAZİRAN'DA ÇİFTÇİ VE HALK DOSTU BİR HÜKÜMETE İHTİYAÇ VAR
Kamacı, yazılı açıklamasında, son yıllarda tarım sektörünün gözden çıkartıldığını, dışa bağımlı hale getirildiğini öne sürdü.
     Çiftçilerin ürettiği ürünleri maliyetinin altında satmaya zorlandığını belirten Kamacı, şöyle devam etti:
     ''Ülkemiz iklim ve cografik yapısı gereği tarımı gelişmiş kendi kendine yetebilen bir konumda olması gerekir iken, tarımsal üretimin gerilemesi ve dışa bağımlı hale gelmesi bu sektörün gözden çıkarıldığını kesinleştirmektedir. Sözde bağımsız bir ülke olarak anılmamıza rağmen 2002 yılından bu yana ülkemizi yönetenler siyasi, ekonomik,sosyal, kültürel kararlarını, borçlu olduğu ülkeler,kurumları ile yurtdışında mukim amirlerinin direktifleri ile alırlarken diğer önem arz eden sektörler gibi stratejik önem arz eden tarım sektörü de nasibini alarak başka ülkelerin ve kişilerin kasasını kabartmaktadır.''
     Tarım kesimiyle uğraşanların her seçimde oy deposu görüldüğünü öne süren Kamacı, 12 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek seçimlerde çiftçi ve halk dostu bir hükümetin göreve gelmesi dileğinde bulundu.