13 ŞUBAT BASIN AÇIKLAMASI

Dindar ve kindar bir nesil yetiştireceğiz’’ diye yola koyuldular.
13 ŞUBAT BASIN AÇIKLAMASI
 Eğitim müfredatını hurafelerle doldurdular. Zorunlu din dersleri ile mezhepçi bir saldırı başlattılar. Okullarımızı zorla imam-hatiplere dönüştürdüler.
Zorunlu din derslerini anaokullarına indirecek yeni adımlar atıyorlar. Karma eğitimi kaldırmanın planlarını yapıyorlar. Çocuklarımızı gerici-mezhepçi bir kuşatma içerisine almaya çalışıyorlar. Parası olanların özel okullara itildiği, yoksulların, işçi çocuklarının piyasa denilen çarkın dişlileri arasında harcandığı bir sistem kuruyorlar. Geleceğimizi teslim almaya çalışıyorlar. Nefreti tüm topluma yaymaya çalışıyorlar. Dinler ve mezhepler arasında düşmanlık tohumları atıyorlar. Toplumu bölerek yönetmek istiyorlar. Bu kanlı planın karşısına dikileceğiz.
  İşte böylesi bir durumda, AKP’nin ülkemize biçtiği elbiseye sığmayan bir toplumsal gerçeklik de düşünülürse, Alevi kurumlarının, sendikaların ve Birleşik Haziran Hareketi’nin birlikte örgütlediği “laik ve bilimsel eğitim için ayaktayız” siyaseti ve bu siyasetin somutlandığı 13 Şubat boykot-grev kararı toplumda bu gerici kuşatmayı kıracak önemli bir başlangıç olacaktır.Gericiliğe karşı laik ve bilimsel eğitimi savunan ve zorunlu din derslerine hayır diyen bütün ilerici yurttaşları bu bilinçle göreve çağırıyoruz.                                                                      Jorj BASUS       
    CHP İSK.İLÇE BŞK                                                                                      

                                                                                          CHP İSK.İLÇE BŞK.  

13 ŞUBAT BASIN AÇIKLAMASI haberi 13 Şubat 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  15350 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle