16.Gadir Hum ve Kardeşlik Bayramı

Ehdav’ın geleneksel hale getirdiği "Hz. Ali Gadir Hum ve Kardeşlik Bayramı" etkinliğinin 16. Önceki gün Antakya kapalı spor salonunda yoğun katılımla gerçekleştirildi.
 
 
16.Gadir Hum ve Kardeşlik Bayramı
Üç semavi din temsilcilerinin de yer aldığı etkinlikte, barış mesajları verildi, bir kez daha kardeşlik, birlik, beraberlik pekiştirildi.Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Hatay Milletvekilleri Mehmet Ali Ediboğlu, Hasan Akgöl, Hatay Valisi Ercan Topaca, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş,İl Jandarma Komutanı Albay Hasan Koçyiğit, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, Hıristiyan ve Musevi Cemaati temsilcileri, bazı siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda vatandaş etkinlikte hazır bulundu. Ehdav Genel Başkanı Ali Yeral, etkinlikteki konuşmasında şunlara yer verdi: “4. yılına giren komşu ve kardeş ülke Suriye’deki terör olaylarında, maalesef resmi ağızlara göre 200 bin, gayrı resmi ağızlara göre ise 500 binden fazla masum öldürülmüştür. Bunların içinde Alevi, Sünni, Arap, Kürt, Türkmen, Ermeni, asker, polis, kadın, yaşlı, çocuk, imam, papaz, öğrenci, bebek ve her sınıftan masum insan vardı. Bizim en fazla zorumuza giden tüm bu vahşi cinayetlerin, din adı altında, sözde Allah – Peygamber - Cennet için işlenmesidir. Dünya ve Ahiret saadetini garantileyen ve tüm insanlığın barışı, esenliği, güvenliği ve kardeşliği için gönderilen Yüce İslam dinimiz, bu gibi sefil yaratıklar sayesinde maalesef bir çırpıda gözyaşı, kan, şiddet, cinayet, tecavüz ve terörle anılır oldu. Biz, ‘Allahu Ekber’ deyip okul, karakol, pazar, hastane, mescit, kilise ve türbeleri havaya uçuranları; tekbir eşliğinde asker, polis, din adamı ve çocuk kafası kesip onunla top oynayanları; kadınlara tecavüz edip ‘cihat nikâhı’ adı altında tüm değerlerle hürmetleri çiğneyenleri ve bu canilere yardım edenleri, biz Sünni de, Müslüman da, insan da kabul etmiyoruz!. Onlara vahşi hayvanlar demek isterdik, ama bu sefer hayvanlardan da özür dilemek zorunda kalacağız! Aslında biz defalarca dedik, bir kez daha buradan tüm dünyaya diyelim: Tekbir eşliğinde Suriye, Irak, Afganistan, Pakistan, Hindistan, Lübnan, Mısır ve Libya’da kafa kesen caniler, bu vahşetlerini Sünnilik adı altında yaptıklarından, onların bu vahşetlerinden bizden çok Sünni kardeşlerimizin rahatsız olmaları ve karşı çıkmaları gerekmektedir. Çünkü onlar Sünniliğin içini boşaltmakta ve İslamıterörize etmeye çalışmaktadırlar. Başta Ülkemiz olmak üzere, Mısır, Arabistan, Pakistan ve diğer tüm Sünni kardeşlerimizin Hükümetleri ile Diyanet İşleri Bşk.ları; El-Kaide, Nusra ve Işid gibi terör örgütleriyle hiçbir alakalarının olmadığını ve onları Sünni olarak kabul etmediklerini tüm dünyaya açıklamaları lazımdır.
 Aksi halde herkes haklı olarak, bunları onlar gibi görmeye devam edecektir. Biz, kafa kesip onunla top oynayan ve hürmetleri çiğnemekte sınır tanımayan bu canilerle aynı dini, inancı, mezhebi, ekolü ve de kültürü paylaşmadığımız için, Rabbimize binlerce defa şükrediyor ve hamd-u senalar ediyoruz.Biz barış ve medeniyetler başkenti Hatay’da, Işid ve diğer cani teröristlerle beraber değil, Alevisi – Sünnisiyle, Müslümanı – Hıristiyanı – Yahudisiyle, Türkü – Arabı – Kürdüyle kardeşçe ve huzur içinde yaşamak istiyoruz. Başka ülkelerin vatandaşlarından önce, kendi ülkesinde vergi veren, askerlik yapan ve uğruna şehit düşen öz vatandaşlarının ihtiyaçlarının karşılanmasını istiyoruz. Alevilerin tüm ihtiyaç ve beklentilerinin karşılanıp, Gadir Bayramının resmen tanınmasını ve tatil ilan edilmesini istiyoruz. Konuşmamı büyük Ehl-i Sünnet âlimi Zemahşeri’nin rivayetiyle bitiriyorum. Resulullah (S.A.A) Efendimiz buyuruyor ki, kutsi bir hadiste Allah-u Teâlâ şöyle buyurur: “İzzet-i celalime yemin olsun ki, Ali’ye karşı geleni cehenneme atacağım, bana itaat etse bile. Ve Ali’ye itaat edeni de Cennete koyacağım, bana isyan etse bile.” Evet, kısmetse haftaya Pazar günü Alm. Defne Klt. Der. Bşk. Sn. Ayhan KUZU’nun davetiyle Avrupa’daki canlarla Gadir coşkusunu yaşayacağız. Efendim, Emirulmuminin Hz. Ali’nin aşkıyla kalın.”
Talip KÖLEOĞLU
Fotograflarla Hatay Editörü
        İRADE Gazetesi

 

16.Gadir Hum ve Kardeşlik Bayramı haberi 13 Ekim 2014 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  38620 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle