18 MART ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ İLÇE ETKİNLİKLERİ

Dörtyol, Yayladağı ve Kumlu ilçelerinde 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma günü etkinlikleri kapsamında tören düzenlendi.
18 MART ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ İLÇE ETKİNLİKLERİ
Dörtyol Kaymakamı Hasan Özyiğit, Garnizon Şehitliğinde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Çanakkale'de yaşananların, vatan sevgisinin ve milli değerlere bağlılığın güzel bir örneği olduğunu söyledi.
     Çocuklara Çanakkale ruhunun çok iyi bir şekilde anlatılması gerektiğini ifade eden Özyiğit, milletin bekasının bu ruhla yetişmiş nesillere bağlı olduğunu kaydetti.

     Konuşmaların ardından Özyiğit ve beraberindekiler şehitliği gezdi ve ailelerle sohbet etti.
     Törene Belediye Başkanı Fadıl Keskin, Cumhuriyet Başsavcısı Savaş Düzgün ile kurum müdürleri ve şehit yakınları katıldı. Törende bazı şehit ailelerinin gözyaşlarına hakim olamadığı gözlendi.
     Yayladağı ilçesinde düzenlenen törende, Kaymakam Tolga Polat Atatürk Anıtına çelenk sundu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

     Öğretmenevi'nde devam eden etkinlikte öğrenciler şiirler okudu.
     Daha sonra İstiklal Marşı'nı okuma yarışmasında ilçe birincisi olan İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ramazan Bilge, İstiklal Marşını okudu ve törende duygulu anlar yaşandı.
     Etkinlikte, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
     Kumlu ilçesinde, Belediye binası önünde bulunan Atatürk büstüne Kaymakam Cevat Gün, Garnizon Komutanı Piyade Yüzbaşı Alper İpek, Belediye Başkanı Ali Balkıs çelenk sundu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
     Daha sonra İsmet Mursaloğlu Lisesi'nde devam eden etkinlikte, Piyade Teğmen Ahmet Engin, Çanakkale'de bir destan yazıldığı söyledi.
     Etkinlikte, öğrenciler şiirler okudu, daha sonra Kaymakam Gün, çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyeler verdi.