19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA VE GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI

 İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su, ''19 Mayıs, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün bağımsızlık ve özgürlük meşalesini yaktığı ve Türkiye Cumhuriyeti'ni kurma yolunda attığı ilk adımın adıdır'' dedi.
19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA VE GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI
 Su, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında, 19 Mayıs 1919'da atılan adımla, Türk Milletinin Büyük Önder'inin liderliğinde makus talihini döndürmeye başlayarak esaret altında var olunamayacağını ve kutsal vatan topraklarının işgal edilemeyeceğini bütün Dünya'ya gösterdiğini belirtti.
     Binlerce şehit verilerek, sıkıntı ve yokluklar içinde, özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti'nin gençlere emanet edildiğini belirten Su, şöyle devam etti:
 

     ''Bu değerli emaneti yaşatmak, sonsuza kadar korumak ve gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak en başta gelen görev ve sorumluluğunuzdur. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, milletimizin geleceği olan siz gençlerin ve tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı'nı içten dileklerimle kutluyor, sevgilerimi sunuyorum.''