19 MAYIS COŞKUYLA KUTLANDI‏

Türk ulusunun yüce Önderi Mustafa Kemal Atatürk'ün geleceğimizi ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni emanet ettiği gençlere en büyük armağanı olan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 97. Yıldönümü Antakya Anıt Alanı'nda büyük coşku, minnet ve şükran duygularıyla kutlandı.
19 MAYIS COŞKUYLA KUTLANDI‏
Gerçekleşen kutlama merasimine, Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) Genel Sekreter yardımcıları Sait Günal ve Metin Açık'ın yanı sıra, Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Hatay İl Başkanı Mehmet Güzelmansur, Hatay Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Şensöz, Antakya Gençlik Hizmetleri yetkilileri ve çok sayıda öğrenci katılım gösterdi.Tören, Ulu Önder Atatürk ve aziz şehitlerimiz için gerçekleştirilen bir dakikalık saygı duruşunun ardından Hatay Bando takımının eşliğinde okunan İstiklal Marşı ile başladı.Daha sonra, Hatay Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından anıta çelenk bırakıldı.Şiddetli yağışa rağmen öğrencilerin Ata'larını anmak için özveri örneği sergilediği törende, Hatay Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Şensöz yaptığı açıklamada, "19 Mayıs Türk ulusunun asil ve şahsiyetli duruşunun ardından çağdaş değerlerle diğer milletlerin arasına geçtiği gündür. 19 Mayıs gençlik demek, gençlik gelecek demektir. Unutmayalım ki her 19 Mayıs'ta elden ele taşınan Türk Bayrağı'nın rengi sizlerin atalarının kanından alınmıştır. Bu ülke bin bir zorluklar, sıkıntı ve yokluklar içerisinde kurulmuştur. Bizler bu günümüzü o günlerde çekilen sıkıntılara borçluyuz. Bu duygularla başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu cennet vatan uğruna şehit olan tüm şehitlerimizi minnet, şükran ve rahmetle anıyor, tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum” ifadelerini kullandı.Konuşmanın ardından gerçekleştirilen şehitlik ziyareti ile tören son buldu.
 
19 MAYIS COŞKUYLA KUTLANDI‏ haberi 20 Mayıs 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine  adına Hatay Antakya muhabirimiz Nejla Çetinoğlu adına  tarafından  2350 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle