2 YILDIR YAPTIĞIMIZ YAZIŞMALAR NETİCESİ VERDİĞİNİ UMUYORUZ

Hatay Sanayici ve İşadamları Derneği (HASİAD) Başkanı Yahya Kemal Nalçabasmaz, 2 yıldır ''Antakya'' adınını nüfus kağıtlarına yazılmaması için 2 yıldır yaptıkları yazışmaların netice verdiğini umduğunu bildirdi.
2 YILDIR YAPTIĞIMIZ YAZIŞMALAR NETİCESİ VERDİĞİNİ UMUYORUZ
  Nalçabasmaz, yazılı açıklamasında, İçişleri Bakanı Osman Güneş'in Hatay Valisi Mehmet Celalettin lekesiz'i ziyareti sırasında, nüfus kağıtlarına yeniden ''Antakya'' adının yazılması için çalışmalar yaptığını açıklamasından mutlu olduklarını belirtti.
     Kültürel ve tarihi zenginlikleri dünyaya mal olmuş bir kentin binlerce yıldır kullanılmakta olan adının ''merkez'' olarak değişmesi sonucunda bu yanlış uygulamanın düzeltilmesine sevindiklerini ifade eden Nalçabasmaz, açıklamasında şunlara yer verdi:
     ''Hatay Sanayici ve İş Adamları Derneği olarak yazışmalar yapmıştık. Hatay Valiliği aracılığı ile İçişleri Bakanlığı'na başvuruda bulunmuş, bu konuda kamuoyu oluşmasını sağlamış, ilimizde bulunan bazı sivil toplum kuruluşlarının da konuya dikkatini çekmiştik.
     İki yıldır yapmış olduğumuz bu yazışmaların netice verdiğini umuyoruz. Zira bu ısrarların sonunda ilimizde bulunan İçişleri Bakanı Osman Güneş'in yapmış olduğu 'Antakya' adı tekrar kimliklere girecek kararını olumlu karşıladık.''
     Nalçabasmaz, kararın olabildiğince hızla alınarak yürürlüğe girmesini beklediklerini de belirtti.