2011 yılı sağlık çalışanları için sorunlarla dolu bir yıl oldu

Türk Sağlık-Sen Hatay Şube Başkanı Hayrettin Şahin, 2011 yılının sağlık çalışanları için sorunlarla dolu bir yıl olduğunu belirtti.
2011 yılı sağlık çalışanları için sorunlarla dolu bir yıl oldu
 Şahin, yaptığı yazılı açıklamada, özellikle yılın son aylarında sağlık çalışanlarını ilgilendiren düzenlemelerin hep çalışanların aleyhine oluştuğunu öne sürdü.
     2011 yılında sağlık çalışanlarının birçok sorunla baş başa bırakıldığını iddia eden Şahin, açıklamasına şöyle devam etti:
     ''2011 yılı sağlık çalışanları için sorunlarla dolu bir yıl oldu. Tüm bu sorunlara rağmen sağlık hizmetlerinde vatandaş memnuniyetinin artması, çalışanların nasıl bir özveriyle mesleklerini sürdürdüklerinin en önemli kanıtıdır.
   
 Van'da yaşanan deprem felaketinde enkazdaki ailesini bırakıp kurtarma faaliyetine katılan sağlık çalışanı arkadaşımızın davranışı, sağlıkçıların bu mesleğe bağlığını ve fedakarlığını 2011 yılında herkese gösteren olay olmuştur. İşini hakkıyla yapan, fedakarlıklarda bulunan sağlık çalışanlarının bunun karşılığını alamamaları ve sürekli sorunlarla uğraşmak zorunda bırakılmaları üzüntü verici ve düşündürücüdür. Artık sağlık çalışanlarının da beklentileri karşılanmalı, mağduriyetleri sonlandırılmalıdır. Sorunlarla dolu bir yılı geride bırakırken temennimiz sorunlara çözümlerin üretildiği ve çalışma hayatında kolaylıklar sağlandığı 2012 yılı geçirmemizdir.''