2014-2015 Adli Yılı Başladı

Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu törenine Hatay Barosu Başkanı Av. Sinan Akgöl, Hatay Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı İbrahim Halil Aydemir, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Musa Çatal ve çok sayıda avukat katıldı.
2014-2015 Adli Yılı Başladı

Çelenk sunumunun ardından saygı duruşu ve istiklal marşı okundu. Hatay Barosu Başkanı Av. Sinan Akgöl, ülkemizin ve yerel anlamda ilimizin yaşadığı yoğun sorunlarla birlikte yeni adli yılın başladığını belirtti. Evrensel hukuk dünyasının bir üyesi olmak, bireysel hak ve özgürlüklerin teminat altına alınması, tam ve eksiksiz demokrasi için hukukun üstünlüğü kavramının hayata geçirilmesi ve yaşanması gerektiğini belirten Başkan Av. Sinan Akgöl, “Adil yargılama ve adalete erişim öncelikli hedeflerimizdir. Bu insanca yaşamanın bir gereği olduğu gibi hak arama ve savunma mesleği olan avukatlığın layıkıyla yapılabilmesi için olmazsa olmaz koşullardır.”dedi. Av. Akgöl, hukuki sorunlarının büyük bir kısmı yıllardan bu yana dile getirilmesine,  önerilerimiz kamuoyu ile paylaşılmasına rağmen halen çözülemediğine vurgu yaptı. İdarenin her türlü eylem ve işlemi istisnasız yargı denetimine tabi tutulması gerektiğini belirten Av. Akgöl, “Kadın-erkek eşitliği yeniden düzenlenmeli, her türlü ayrımcılık önlenmelidir. Kadına karşı şiddetin önlenmesi hususunda yasal yaptırımlar yanında, esnek ve hızlı hareket edebilen idari mekanizmalar oluşturulmalıdır. Çocuk hakları sözleşmesine konan çekinceler kaldırılmalıdır. Engelli hakları yasal güvenceye kavuşturulmalıdır. Siyasi Partiler Yasasında ve Seçim Yasasında siyasi faaliyetleri sınırlayan hükümler kaldırılmalıdır. Her zaman olduğu gibi birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu içinde Cumhuriyet ilkelerine, ulus devlet ve üniter yapımıza sahip çıkıyoruz.  Türkiye Cumhuriyetinin birlik ve beraberlik içerisinde sonsuza kadar yaşayacağına ilişkin inanç ve kararlılığımızı tekrarlıyoruz. Suriye, Irak ve Filistin’de yaşanan savaş gerek ülkemiz gerekse ilimiz açısından sosyal, kültürel ve ekonomik açıdan birçok zorlukları beraberinde getirmiştir. Bu konuda acil olarak tedbir alınmasını talep etmekteyiz. Dünyanın bu coğrafyasında bir an önce barışın hakim olması, tam ve eksiksiz demokrasinin yaşandığı yönetim biçimlerinin yerleşmesi en büyük dileğimizdir. Bu düşünce ve inançlarla yeni adli yılın sorunların çözümlendiği, hukukun ve toplumsal barışın egemen olduğu bir dönem olarak gerçekleşmesini diler, yeni adli yılın avukatlarımıza, yargıçlarımıza, savcılarımıza, avukat stajyerlerimize, yargı çalışanlarımıza, ailelerine, hukuk camiamıza, vatandaşlarımıza ve ülkemize yarar ve başarı getirmesini dileriz.”açıklamasında bulundu.

2014-2015 Adli Yılı Başladı haberi 03 Eyl 2014 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  57600 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle