2014 AVRUPA ANESTEZİ KONGRESİ

Bu yıl Stockholm’de düzenlenen 2014 Avrupa Anestezi Kongresi’nde Mustafa Kemal Üniversitesi adına yeni bir çalışma sunuldu.
2014 AVRUPA ANESTEZİ KONGRESİ
 Avrupa Anestezi Birliği ana sayfasında kamuoyuyla paylaşılan çalışma, Dünyada birçok sağlık dergisinde makale olarak yayınlandı. MKÜ Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Kulak Burun Boğaz bölümlerince gerçekleştirilen çalışma, Anesteziyoloji Anabilim Dalından Prof. Dr. Selim Turhanoğlu, Yrd. Doç. Dr. Onur Koyuncu ve arkadaşları tarafından pediatrik  tonsillektomi vakalarında yapıldı.Çalışmanın konusunu, sigara veya soba dumanına maruz kalan çocuklarda tonsillektomi operasyonları sonrası komplikasyon ve ağrı oranlarında görülen artmalar oluşturuyor. 02-12 yaş arası 100 çocuk hasta üzerinde yapılan postoperatif takipler sonucunda ortaya çıkan bulgular ise, çevrelerinde daha fazla karbon monokside maruz kalan çocuklarda postoperatifkomplikasyonların ve ağrının daha sık olduğunu ve bunların daha çok ağrı kesici ilaçlara ihtiyaç duyulduğunu gösteriyor.Kaynak: ESA (EuropeanSociety of Anaesthesiology). "Childrenexposedtosecondhandtobaccoorcookingsmokehaveveryhighrates of pain, complicationsaftertonsillectomy. ScienceDaily. ScienceDaily, 1 June 2014.
Dünya basınında yeralan makalelere ulaşmak için adresler:

http://search.yahoo.com/search?p=Children+Exposed+to+Second-Hand+Smoke+Have+High+Rates+of+Complications+After+Tonsillectomy&ei=UTF-8&fr=clearspringsf

2014 AVRUPA ANESTEZİ KONGRESİ haberi 04 Temmuz 2014 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  38435 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle