23 Nisan Atatürk Stadyumu'nda törenle kutlandı

 Hatay'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Atatürk Stadyumu'nda düzenlenen törenle kutlandı.
23 Nisan Atatürk Stadyumu'nda törenle kutlandı
  Atatürk Stadyumu'ndaki kutlamalar, Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, Garnizon Komutanı Albay Mehmet Semih Erdoğan ve Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın öğrencilerin ve halkın bayramlarını kutlamasıyla başladı.
     Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek, bugünün iki anlamı olduğunu vurgulayarak, ''Bunlardan ilki Ata'mızın o veciz ifadesiyle 'Bütün dünya bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet ve -makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır o da milli egemenliktir. Yalnız bir makam vardır o da milletin kalbi, vicdanı ve varlığıdır' dediği egemenliğin millete verilme olgusudur. Bir diğeri de herkesin kullandığı fakat resmen kullanılmayan Türk ismi resmen 23 Nisan 1920'de onaylandı. İşte Türkiye adını alan milli kuvvetin tecelli ettiği yer, yani meclis, milletin kalbi, vicdanı ve varlığı olan millet meclisimiz bugün 92 yaşındadır'' dedi.

     23 Nisan ile ilgili şiirlerin okunduğu etkinliklerde, yıl içerisinde düzenlenen yarışmalarda başarılı olan öğrencilere ödülleri verildi.
     Kutlamalar tören geçişi ve öğrencilerin hazırladığı gösterilerin sunumu ile son buldu.
     Törene Cumhuriyet Başsavcısı Adem Yazar, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, kamu kurum ve kuruluşların müdürleri, sivil toplum örgütü ve siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.