23 NİSAN ÇOCUK BAYARAMI HATAY DA ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İskenderun, Yayladağı, Erzin, Dörtyol ve Reyhanlı ilçelerinde de çeşitli etkinliklerle kutlandı.
23 NİSAN ÇOCUK BAYARAMI HATAY DA ETKİNLİKLERLE KUTLANDI
 İskenderun ilçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde Beş Temmuz Stadı'nda tören düzenledi.
     Kaymakam Ali İhsan Su, Belediye Başkanı Yusuf Civelek ve 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Burhanettin Aktı, kutlamalar kapsamında, öğrencilerin ve vatandaşların bayramını kutladı.
     İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Cankurtaran, burada yaptığı konuşmada, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlamanın sevinci, heyecanı ve coşkusu içerisinde olduklarını söyledi.
 

     Milli birlik ve beraberlik içinde, aynı duygu ve düşünceleri paylaşmaktan, bugünlere ulaşmaktan, mutlu ve gururlu olduklarını ifade eden Cankurtaran, çocukların bayramını kutladığını kaydetti.
     Daha sonra resmi geçit töreni yapıldı ve öğrenciler gösteri sundu.
     Yayladağı ilçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları, hava muhalefeti nedeniyle Fehmi Dinçer Spor Salonu'nda yapıldı. Etkinlikler kapsamında öğrenciler şiir okudu, halk oyunları gösterisi sundu.
     Daha sonra Kaymakam Tolga Polat, kutlamalar kapsamında, Yavuz Selim İlköğretim Okulu 8'inci sınıf öğrencisi Esra Çindirli ile beraberindekileri makamında kabul etti.
 
    Polat, etkinlikler kapsamında makam koltuğuna Çindirli'yi oturttu.
     Yayladağı'nda hava muhalefeti nedeniyle resmi geçit törenin başka bir tarihte yapılacağı öğrenildi.
     Erzin ilçesinde de kutlamalar kapsamında, Kaymakam İskender Yönden Atatürk Anıtına çelenk sundu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Şehir Stadyumu'nda devam eden etkinlikler kapsamında, resmi geçit töreni yapıldı, öğrenciler gösteri sundu.
     Dörtyol ilçesinde de Kaymakam Hasan Özyiğit, makam koltuğunu 23 Nisan İlköğretim Okulu 5'inci sınıf öğrencisi Fatma Nur Çelik'i oturttu. Daha sonra 9 Ocak Stadı'nda düzenlenen törenlerde, Kaymakam Özyiğit, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Hakkı Çetin, Belediye Başkanı Fadıl Keskin öğrencilerin bayramını kutladı.
     Etkinlikler kapsamında öğrenciler gösteri sundu, daha sonra ilçede düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verildi.
     Reyhanlı ilçesindeki törenlerde ise Kaymakam Yusuf Güler, Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, Garnizon Komutanı Binbaşı İbrahim Güven, Atatürk Anıtına çelenk sundu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
     Kutlamalar resmi geçit töreni, öğrencilerin gösterisi ve düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerin verilmesiyle son buldu.