23 Nisan Hatay'ın ilçelerinde etkinliklerle kutlandı

- 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Hatay'ın ilçelerinde de çeşitli etkinliklerle kutlandı.
23 Nisan Hatay'ın ilçelerinde etkinliklerle kutlandı
 Yayladağı'ndaki kutlamalar, Hükümet Konağı önündeki Atatürk büstüne çelenk bırakılması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.
     İlçe stadyumunda devam eden kutlamalarda, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Zeki Hüzmeli yaptı.
     Öğrencilerin okuduğu şiirler ve çeşitli gösteriler ile süren etkinlik, yıl içerisinde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle son buldu.
     Törene Kaymakam Tolga Polat, Garnizon Komutanı Piyade Binbaşı Yaşar Kaya, Belediye Başkanı Mustafa Kemal Dağıstanlı, kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
     Reyhanlı'da da Belediye Anıtı'nda çelenk sunumu ile başlayan tören, Reyhanlı Teknik Meslek Lisesi bahçesinde devam etti. Kaymakam Yusuf Güler, Garnizon Komutanı Binbaşı Bülent Gülbaz, Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi ve çok sayıda daire amirinin katıldığı tören öğrencilerin hazırladığı gösterilerin sunumuyla sona erdi.

     Etkinlikler kapsamında temsili olarak Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi'nin koltuğuna oturan 7. sınıf öğrencisi Feriha Bükel, Kaymakam Yusuf Güler'e telefon açarak, çocuklar için yapılacak havuz projesinde işbirliği önerisinde bulundu.
     Kaymakam Güler'den destek sözü alan temsili başkan Bükel, ''Hayalinin ilçede bir sinema salonu yapılması olduğunu ve bunun faaliyete geçmesi için çalışacağını ifade etti.
     Erzin'de ise Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleşen program, Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başladı.
     Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam eden törende, Kaymakam İskender Yönden, öğrencilerin ve vatandaşların bayramını kutladı.
     Şiirlerin okunduğu ve halk oyunları gösterisinin sunulduğu tören, öğrencilerin geçişi ile son buldu.